Już w piątek De Mono zagra z płocką orkiestrą

 

 

 

Po raz pierwszy materiał ze swojej najnowszej płyty grupa De Mono zaprezentowała w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W piątek zagra go z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego.

 

 

 

 

 

 

Dwunasty krążek popularnej formacji, kojarzonej głównie z muzyką pop, to „De Mono Symfonicznie”. Płyta nagrana została z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Jacka Piskorza, który zajął się również przełożeniem muzyki popularnej na wersję orkiestrową. Na płycie znalazło się dziesięć utworów: „Kamień i aksamit”, „Moje miasto nocą”, „Statki na niebie”, „Zostańmy sami”, „Siedem dni”, „Kolory”, „Póki na to czas”, „Kochać inaczej”, „Znów jesteś ze mną” oraz „Ostatni pocałunek”.
W piątek 4 kwietnia o 19.00 wraz z płockimi symfonikami zagrają je i zaśpiewają: Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Tomasz Banaś (gitary), Dzidek Zioło (gitary), Paweł Pełczyński (saksofon), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe) i Marcin Korbacz (perkusja). Zaśpiewa, oczywiście, Andrzej Krzywy. Za pulpitem dyrygenta stanie Jacek Piskorz. – Współpraca z Jackiem układała nam się doskonale. To nie tylko doskonały dyrygent, ale i fantastyczny aranżer – powiedział nam, podczas niedawnego pobytu w naszym mieście, Andrzej Krzywy. – Mamy do niego pełne zaufanie, dlatego gdy zasugerował nam, że moglibyśmy zagrać w Płocku, nie wahaliśmy się ani chwili.
Występ De Mono w Studiu Koncertowym Polskiego Radia okazał się wielkim sukcesem, co publiczność doceniła, nagradzając artystów długotrwałą owacją na stojąco. Oczywiście, nie mogło obyć się bez bisów. A jak będzie w Płocku? Znając gorące reakcje płockiej publiczności, należy przypuszczać, że podobnie.