Jutrzenka wygrywa ważny mecz!

Zwycięstwem 23:13 (12:9) zakończył się pierwszy – po długiej zimowej przerwie – wyjazdowy mecz podopiecznych Jarosława Krzemińskiego z trzecią drużyną grupy łódzkiej II ligi – KU AZS UW Warszawa.

Płocczanki sobotniego pojedynku nie zaczęły zbyt dobrze i w 4. minucie przegrywały 1:3. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak długo i już po kolejnych pięciu minutach zawodniczki Jutrzenki prowadziły 5:3. Z czasem gospodynie próbowały gry różnymi wariantami w obronie, ale nie zbyt wiele to zmieniało. Płockie szczypiornistki, pomimo pasywnej gry w ataku, spokojnie kontrolowały przebieg meczu, co w 20. minucie, po skutecznym rzucie Aleksandry Pawłowskiej, pozwoliło zbudować przewagę czterech bramek (9:5). Jednak do przerwy warszawianki zmniejszyły różnicę o jedno trafienie (12:9).

Po zmianie stron, przeszkodą – praktycznie – nie do pokonania była dla warszawianek bramkarka Aneta Chodań, która poza tym, że miała struprocentową skuteczność obron rzutów karnych (3 na 3), to równie świetnie współpracowała z defensywą. O trudnościach jakie gospodynie miały ze sforsowaniem płockiego bloku obronnego, najlepiej świadczą zaledwie 4 (!) bramki rzucone przez zawodniczki KU AZS UW Warszawa w drugiej połowie. W 47. minucie, gdy Aleksandra Stasiak trafiła na 18:11, stało się jasne, że Jutrzence nic złego w tym spotkaniu nie może się stać. I choć w końcówce rywalki rozpaczliwie starały się poprawić wynik, to podopieczne Jarosława Krzemińskiego  jeszcze powiększyły przewagę (23:13), dzięki czemu cały czas pozostają niepokonane (8 z rzędu zwycięstwo w lidze) i jako pierwsze sezonie 2015/2016, pokonały KU AZS UW Warszawa w ich własnej hali. Wcześniej tak sztuka nie udała się nikomu.

KU AZS UW Warszawa – MMKS Jutrzenka Płock 13:23 (9:12)

MMKS Jutrzenka Płock: Marta Pietrzak, Aneta Chodań, Justyna Brudzyńska – Aleksandra Stasiak 5, Marta Krysiak 4, Katarzyna Homonicka 3, Aleksandra Rędzińska 3, Marlena Muras 2, Raquel Suarez Ramos 2, Paulina Salamandra 2, Aleksandra Pawłowska 1,  Martyna Zaremba 1, Aleksandra Dudek, Dagmara Woźnica, Kamila Wójciak.

Źródło: MMKS Jutrzenka Płock