Bohaterem Koncertu Chopinowskiego w Sannikach był tym razem ksiądz Jan Twardowski, którego setna rocznica urodzin przypada 1 czerwca. Jego poezje recytował Cezary Żak. A utwory Fryderyka Chopina grał na fortepianie Filip Wojciechowski.
Pianista został doceniony przez ministerstwo kultury i sztuki, Towarzystwo im. F. Chopina w Warszawie oraz firmę Yamaha, które przyznały mu swoje stypendia. Był nagrodzony „Medalem Młodej Sztuki”. Filip Wojciechowski nie skupia się wyłącznie na muzyce klasycznej. Nie ukrywa swej fascynacji jazzem. Zdarza się, że w swoich interpretacjach łączy dwa – pozornie dość odległe – muzyczne światy. W Sannikach artysta zagrał między innymi Walca Es-dur, Nokturn Fis-dur, Etiudę c-moll i Poloneza As-dur.
Cezary Żak to aktor kojarzony między innymi dzięki serialom „Miodowe lata” i „Rancho” oraz z filmów „Cwał” Krzysztofa Zanussiego, „Pułkownik Kwiatkowski” Kazimierza Kutza, czy „Kiler” Juliusza Machulskiego. W sannickim pałacu recytował poezje księdza Jana Twardowskiego. Nie przez przypadek – w poniedziałek, 1 czerwca przypada setna rocznica urodzin niezwykłego człowieka, który potrafił łączyć pasję poetycką i duszpasterską. Cezary Żak poezje księdza Twardowskiego interpretował niezwykle sugestywnie, idealnie oddając refleksje dotyczące sensu życia.
Po zakończeniu koncertu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Wojciecha Witkowskiego – strażaka i nauczyciela z zawodu, a malarza z zamiłowania. Artysta w swej twórczości skupia się przede wszystkim na pejzażach, kwiatach i koniach. Maluje jednak również portrety. Nie ogranicza się do jednej techniki malarskiej. Tworzy przy pomocy akwareli, pasteli i farb olejnych. Często prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Specjalnymi gośćmi majowego Koncertu Chopinowskiego byli Maria Królikowska-Litra oraz Wincenty Matuszewski. Obydwoje mają polskie korzenie, ale urodzili się na obczyźnie. Obecnie mieszkają we francuskiej Burgundii. Odwiedzili Sanniki, bo wiele czytali o miejscu, w którym Fryderyk Chopin spędzał swe wakacje. Nie ukrywali, że odrestaurowany pałac wraz z otaczającym go parkiem zrobił na nich kolosalne wrażenie. Maria Królikowska-Litra wraz ze swoimi francuskimi uczniami przygotowuje projekt na regionalny konkurs związany z Franciszkiem Chopinem.