Jesteś dziewczyną, masz 16-19 lat i zdolności przywódcze? Ten konkurs jest dla ciebie

Wystarczy, że napiszesz ciekawy esej pt. “Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki – Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy “. Finalistki konkursu będą objęte programem rozwojowym i wezmą udział w szkoleniu z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron.

Konkurs nazywa się „Jestem liderką”, jego pierwsza edycja rozpoczęła się 18 września, ale prace można wysyłać do 16 listopada. Organizuje go polskie przedstawicielstwo Vital Voices, fundacji, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright. Ówczesna pierwsza dama Ameryki i była sekretarz stanu chciały wspierać kobiety w imię zasady, że „prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka”.

Vital Voices w Polsce zostało stworzone z inicjatywy Darii Gołębiowskiej-Tataj. Organizacja wspiera kobiety o potencjale przywódczym, przeszkoliła już pół tysiąca z nich, opiekuje się także ponad 100 stypendystkami. – Celem programu „Jestem liderką” jest wspieranie rozwoju talentów przywódczych, obalanie stereotypów dotyczących kobiet oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa – wyjaśniają organizatorzy. – W konkursie mogą wziąć udział uczennice szkół z całej Polski, w wieku 16-19 lat, zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności.

O zakwalifikowaniu się do programu zadecyduje wynik zadania konkursowego, które polega na przygotowaniu krótkiego eseju pod tytułem: „Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki – Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy „oraz odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Prace oceniane będą w czterech kategoriach konkursowych: działalność społeczna, biznes, nowe technologie, kultura i media.

Kapituła składająca się z przedstawicieli Vital Voices oraz partnerów konkursu (partnerem głównym jest Santander Bank Polska, a strategicznymi Ambasada USA w Polsce i JPMorgan) wyłoni dwadzieścia najlepszych prac i zaprosi ich autorki do programu „Jestem Liderką”. Zostaną one objęte programem rozwojowo-mentoringowym, który odbędzie się w styczniu 2019 r. w Warszawie. Uczestniczki wezmą udział w szkoleniu z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także zostaną objęte wsparciem mentoringowym.

Szczegóły znajdziecie na vitalvoices.pl.

Źródło: Gazeta Wyborcza.Płock (Milena Orłowska)
Fot. Vital Voices Global Mentoring Walk 2017 (Beata Lechowicz)