Czwórka kandydatów na fotel prezydenta Płocka. Czas na debatę!

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Najwyższy więc czas, by pretendujących do roli gospodarza miasta zebrać w jednym miejscu i zadać im szereg ważnych pytań. Jakie mają propozycje dla Płocka w konkretnych dziedzinach? Co jest dla nich priorytetem? Co zmienią, a co według nich działa dobrze? Czy okażą się wizjonerami czy bajkopisarzami?

Będziecie mieli okazję ocenić to sami, uczestnicząc w debacie, która odbędzie się w najbliższą środę 3 października o godz. 17:00 w hotelu Herman. Jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć, dostanie szansę obserwowania przedwyborczego starcia w internecie; całość będzie transmitowana na żywo.

Debata będzie się składała z kilku elementów. Organizatorzy ustalili wspólnie, że kandydaci zmierzą się z pytaniami otwartymi, na które każdy będzie miał tyle samo czasu na odpowiedź. Dziennikarze płockich mediów postawią pytania, na które odpowiedź może brzmieć tylko „tak” lub „nie”. Sprawdzą również, jak dobrze pretendujący na urząd prezydenta znają nasze miasto. Ich wiedzę na temat Płocka ocenią na podstawie wyników testu, który kandydaci napiszą.

Ciekawe na pewno będzie usłyszeć pytania, jakie sami kandydujący skierują do swoich rywali. A na koniec prowadzący wylosują zagadnienia zgłoszone przez mieszkańców Płocka. – Przygotujemy kartki, na których każdy uczestnik tego spotkania będzie miał możliwość wpisania swoich pytań – czytamy w “Gazecie Wyborczej. Płock”.

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęli wszyscy kandydaci, którzy zapowiedzieli swój start w wyścigu o fotel prezydenta. W kolejności alfabetycznej: Maciej Dąbrowski z Ruchu Kukiz’15, Tomasz Kominek z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Wioletta Kulpa z Prawa i Sprawiedliwości i Andrzej Nowakowski z Platformy Obywatelskiej.

Krótko o kandydatach

Z Ruchu Kukiz’15 startuje szef jego płockiego oddziału Maciej Dąbrowski. Jest przedsiębiorcą, mistrzem złotnictwa prowadzącym salon jubilerski Koralik i właścicielem kamienic w rejonie ul. Królewieckiej. A także, od niedawna, prezesem Wielobranżowej Spółdzielni Rzemieślniczej, popularnej Antypodkowy.

O fotel gospodarza miasta walczyć będzie również Tomasz Kominek z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest szefem klubu radnych PSL w radzie miasta. W 2014 r. dostał się do niej po raz pierwszy. Zawodowo jest dyrektorem płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego.

Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości jest szefowa płockich struktur partii Wioletta Kulpa. To również przewodnicząca klubu radnych PiS w radzie miasta, w której zasiada nieprzerwanie od 2002 r. Pracuje w PKN Orlen na stanowisku kierowniczki działu sponsoringu społecznego i CSR.

Listę kandydatów zamyka obecny prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, szef płockiej Platformy Obywatelskiej. Funkcję tę pełni od 2010 r. W latach 2007-2010 był posłem, a wcześniej miejskim radnym. Z zawodu jest nauczycielem języka polskiego.

Debatę z udziałem publiczności w hotelu Herman organizują wspólnie płocka “Gazeta Wyborcza”, Portal Płock oraz Radiomixx.pl. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Źródło: Gazeta Wyborcza.Płock
Fot. UMP oraz Dziennik Płocki.