Jedyny producent papierów higienicznych w Płocku. Właściciel firmy nie ukrywa dlaczego ruszył z produkcją [FOTO]

Pierwsze rolki papieru „wyszły” z maszyny w lutym 2023 roku. Ale, jak mówi Przemysław Matuszewski, daleko im było do ideału. Potem było na zasadzie prób i błędów. – Wszystkiego w tej branży musiałem nauczyć się od postaw – wyjaśnia szef firmy Błysk Serwis, która w tej chwili jest jedynym producentem higienicznych produktów papierowych w Płocku.

Czemu akurat firma zajęła się produkcją papierowych ręczników, papieru toaletowego czy czyściwa? – Wymusiły to na mnie ceny, które drastycznie wzrosły – słyszymy w odpowiedzi. – Potrzebowałem dużej ilości różnego rodzaju papieru higienicznego dla jednej z firm sprzątających. Okazało się, że jego ceny tak wystrzeliła w górę, że im przestało się w ogóle opłacać prowadzenie działalności – tłumaczy Przemysław Matuszewski.

Nie ukrywa, że poświęcił mnóstwo czasu na szukanie w okolicach producenta, od którego mógłby kupować papier, niezbędny do prowadzenia działalności firmy sprzątającej. Okazało się, że wszyscy, tak czy inaczej, odsyłali go do pośredników, czyli hurtowni. A tam było coraz drożej. W końcu usiadł przy komputerze i zaczął czytać o maszynach, rodzajach papieru, samej produkcji. – Było to wyzwanie, bo nic nie wiedziałem na ten temat – podkreśla. Zdecydował w końcu, że spróbuje, kupując jedną z maszyn. – Taki to był początek – uśmiecha się. – Po wypakowaniu maszyny, rozłożyłem ją na części pierwsze i złożyłem, żeby mieć pojęcie, jak to w ogóle wszystko działa – wspomina.

Od tamtej pory minęło pięć miesięcy. I w tej chwili w Płocku od firmy Błysk Serwis, czyli od producenta, można kupić całą gamę produktów papierowych higienicznych. Podstawowymi, które można znaleźć w ofercie firmy są: papiery toaletowe, ręczniki papierowe, ręczniki składane typu ZZ do podajników oraz czyściwo.

– Surowcem do produkcji naszych wyrobów jest wysokiej jakości celuloza – wyjaśnia szef Błysk Serwis. – Powstaje z niej na przykład miękki biały papier toaletowy – dodaje. – Część surowca, z którego produkujemy, pochodzi również z recyklingu, co przekłada się z kolei na ochronę środowiska – podkreśla.

Przemysław Matuszewski zapewnia, że produkowane w płockiej manufakturze papiery cechuje wysoka chłonność wody i tłuszczów. – Kolejną zaletą na pewno jest cena – zaznacza. – Ta jest konkurencyjna, no bo od producenta.

Błysk Serwis ma swoją siedzibę w Płocku przy ul. Sierpeckiej 1 H. Firma czynna jest w dni powszednie w godz. 8:00 – 16:00. Kontakt 511-202-940.

Fot. Dziennik Płocki.