Jarmark Świąteczny wraca na płocką starówką. Kramy z pysznościami, ozdobami oraz mnóstwo atrakcji

Jarmark Świąteczny, który dziś rozpoczyna się w Płocku, to nie tylko liczne stoiska z rękodziełem i regionalnymi produktami. To również spotkania z Mikołajem czy Elzą wprost z „Krainy Lodu”. Przewidziano również różnego rodzaju warsztaty, zabawy i konkursy. Na płockiej starówce zrobi się gwarno i świątecznie.

Jarmark Świąteczny rozpoczyna się w czwartek, 15 grudnia o godz. 15:00 na Starym Rynku. Potrwa do niedzieli 18 grudnia do godzin wieczornych. Jego zwieńczeniem będzie Wigilia przed Ratuszem, która rozpocznie się o godz. 18:00.

W bogatej ofercie jarmarku pojawią się stoiska rękodzielnicze, z naturalnymi i regionalnymi produktami oraz pyszne jedzenie. Będzie można kupić świece i woski zapachowe, świece do masażu, biżuterię z naturalnymi kamieniami, makramy czy lalki ze sznurka. Ponadto na kramach ustawionych na Starym Rynku znajdą się miody, naturalne soki, dżemy i konfitury z malin, derenia, czarnego bzu, a nawet świeżo palona kawa. Odwiedzający będą mogli spróbować owoców w czekoladzie, serów, ciastek kominkowych czy pierogów, także – rzadko spotykanych – drożdżowych z makiem. Łącznie ponad trzydzieści stoisk.

Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje. Spotkają się z Mikołajem albo Elzą z „Krainy Lodu”, a od elfy będą rozdawały cukierki. Będą też świąteczne warsztaty i zabawy. Nie zabraknie także food trucków i grzanego wina. Dodatkowo organizatorzy zapraszają na lodowisko, które działa przed ratuszem.

Wydarzenie współorganizują Agencja Rewitalizacji Starówki z firmami Jarmarkowo oraz Dobre Eventy.

Jarmark Świąteczny – 15 – 18 grudnia, Stary Rynek

Piątek, 16 grudnia
15:00 – 18:00 Spotkanie z Mikołajem, Elfami i misiem polarnym oraz Elzą z Krainy Lodu

Sobota, 17 grudnia
12:00 – 18:00 Spotkanie z Mikołajem, Elfami i misiem polarnym oraz Elzą z Krainy Lodu

Niedziela, 18 grudnia
Konkursy z nagrodami