Jak przeciwdziałać samobójstwom wśród młodzieży i seniorów? W Płocku wypowiedzą się wybitni eksperci

Stowarzyszenie Kobiety w Centrum Region Mazowsze co chwila zaskakują swoim zaangażowaniem w życie społeczne, poruszając niezwykle ważne tematy. Tym razem zapraszają do udziału w konferencji „Jak zadbać o swój dobrostan”.

Konferencja „Jak zadbać o swój dobrostan” odbędzie się w najbliższy piątek, 9 lutego, w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów przy ul. Jakubowskiego 10. Początek wydarzenia godz. 16:30. Konferencja przygotowana jest z okazji Światowego Dnia Chorego i dotyczy bardzo ważnego tematu: przeciwdziałania samobójstwom wśród młodzieży i seniorów.

W trakcie konferencji odbędzie się debata ekspercka pn. „Bez tajemnic o zdrowiu psychicznym”. Wezmą w niej udział doktor Wiktor Tołubiński oraz redaktor Anna Zołoteńko. Wśród prelegentów będzie także Oskar Stabno – działacz społeczny i aktywista, radny Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska i Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, który w gdańskiej młodzieżowej radzie przewodniczy Komisji Zdrowia Psychicznego. Głos zabierze reprezentująca środowisko seniorów Maria Bąkowska – przewodnicząca Komisji Aktywizacji Społecznej i Zawodowej Seniorów, działająca w Gdańskiej Radzie Seniorów.

Przewidziano również wykład pn. „Przyczyny kryzysu samobójczego wśród seniorów”, który wygłosi Danuta Sowińska, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, suicydolożka, trenerka, edukatorka. Sowińska jest założycielką i prezeską Fundacji DiversityPL oraz członkinią Social Psychology Network Wesleyan University.

Oprawę artystyczną zapewni Chór Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Vox Maiorum.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.