Internat Siedemdziesiątki po kompleksowym remoncie [FOTO]

W wyremontowanym internacie płockiej Siedemdziesiątki w skrzydle B do dyspozycji uczniów jest 45 pokoi. Znalazło się też miejsce na pokój do cichej nauki i dwie pralnie. Podczas prac między innymi przebudowano łącznik oraz zmodernizowano blok żywieniowy. Prace trwały dwa lata i podzielone były na dwa etapy. Łącznie modernizacja internatu Siedemdziesiątki kosztowała 4,15 mln zł.

– Konsekwentnie modernizujemy naszą bazę oświatową. Teraz skończyliśmy kompleksowy remont internatu Zespołu Szkół Technicznych – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Remont internatu Siedemdziesiątki przy ul. Norbertańskiej rozpoczął się dwa lata temu i został podzielony na dwa etapy.

W pierwszym przebudowane zostały wszystkie pomieszczenia segmentu B. Budynek wraz z dachem został przy tej okazji ocieplony. Nowy jest także chodnik, prowadzący do tej części internatu. Po zakończeniu remontu, w segmencie B jest 45 pokoi mieszkalnych, w tym 42 pokoje dwuosobowe, a trzy – jednoosobowe, z których jeden przystosowany jest do potrzeb osoby niepełnoprawnej. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, że na dwa pokoje przypada jedna wspólna łazienka.
Oprócz tego w segmencie B jest jeszcze pokój cichej nauki i dwie pralnie. Na każdym piętrze znajduje się jedna kuchnia. Prace te zaczęły się w czerwcu 2017 roku, zakończyły w lutym 2018. Koszt prac wyniósł nieco ponad 2 mln zł.

– Drugi etap polegał na modernizacji pomieszczeń tzw. łącznika oraz na modernizacji bloku żywieniowego. Prace w tej części internatu zaczęły się w czerwcu ubiegłego roku, zakończyły przed kilkoma tygodniami. Roboty prowadzone wewnątrz budynku polegały m.in. na termomodernizacji ścian i dachu, wymianie nawierzchni placu między częścią administracyjną, a blokiem żywieniowym, budowie nowego śmietnika oraz chodników. Prace wewnątrz natomiast polegały na przebudowie bloku żywieniowego wraz z wyposażeniem oraz na remoncie części administracyjnej – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

– Dzięki przebudowie blok żywieniowy został dostosowany do aktualnych warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać tego typu pomieszczenia. Nowe wyposażenie bloku usprawni również pracę kuchni – dodaje. Koszt prac w drugim etapie to również ponad 2 mln zł.

Fot. UMP.