Hucznie i uroczyście, czyli zbliżają się urodziny Marty. Płockie zoo zaprasza wszystkich i zapowiada mnóstwo atrakcji

Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania 93. urodzin naszej aligatorzycy Marty! W sobotę, 20 maja, o godzinie 11:00 po raz kolejny odśpiewamy jej „200 lat” – zaprasza Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.

– Jak co roku będziemy hucznie obchodzić jubileusz naszej seniorki. Nie zabraknie opowieści i ciekawostek z życia Marty oraz atrakcji dla najmłodszych – malowania twarzy, animacji, quizów i konkursów z nagrodami – zachęca Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo. Podkreśla, że gwoździem programu będzie oczywiście pokazowe karmienie aligatorzycy i słynny już tort w kształcie krokodyla dla wszystkich gości. Podczas pokazu terrarystycznego, będzie też można poznać bliżej sąsiadów Marty, czyli mieszkańców Herpetarium.

Magdalena Kowalkowska przypomina również historię Marty: – aligatorzyca wykluła się w 1930 r. w nieistniejącym już ogrodzie Reptile Jungle w Slidell w stanie Luizjana (USA). Do Płocka przybyła 19 sierpnia 1960 roku razem z samcem Pedro, który niestety nie przypadł jej do gustu i wyjechał do Wrocławia. Od tamtej pory Marta prowadzi życie singielki i spełnia się jako gwiazda płockiego zoo, a nawet spróbowała swoich sił na srebrnym ekranie. Latem 1970 roku zagrała rolę krokodyla Hermana w filmie Andrzeja Kondratiuka „Hydrozagadka”, który kręcono nad Zalewem Zegrzyńskim. Jest nie tylko ulubienicą płocczan oraz pracowników zoo Płock, ale też najstarszym zwierzęciem w europejskich ogrodach zoologicznych.

Fot. Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.