Gigantyczna wieża przejedzie ulicami Płocka. Waży 850 ton! Będzie można fotografować, ale…

W Płocku planowany jest transport kolumny “Wash Tower” – największego i najcięższego elementu budowlanego w zakładzie głównym PKN Orlen kompleksu Olefiny III. Transport wyruszy z nabrzeża Wisły 9 maja wieczorem, a na plac budowy dotrze w nocy z 10 na 11 maja.

W piątkowej informacji koncern zaznaczył, że wymiary transportowe kolumny “Wash Tower” to 94,2 metra długości, szerokość w najszerszym miejscu wynosi 8 metrów, wysokość 10,2 metra, natomiast waga to ponad 850 ton. Transport ponadgabarytowy wyruszy z nabrzeża Wisły we wtorek, 9 maja o godz. 22, a jego trasa na plac budowy prowadziła będzie ulicami: Parową, Szpitalną, Traktową i Zglenickiego.

– Ze względu na rozmiary kolumny, transport ten będzie przemieszczał się bardzo wolno, co oznacza, że “Wash Tower” dotrze na teren budowanego kompleksu Olefiny III w nocy z 10 na 11 maja – zapowiedział koncern. Postój kolumny w ciągu dnia odbędzie się w środę 10 maja na specjalnie przygotowanym placu przy rondzie na ul. Szpitalnej. – Start drugiego etapu transportu „Wash Tower” na plac budowy z tego miejsca nastąpi w środę 10 maja o godz. 22:00 – zapowiedziała spółka.

Co z fotografowaniem?

“Fotografowanie oraz nagrywania wideo transportu są dozwolone pod warunkiem stosowania się do poleceń firmy ochraniającej oraz firmy DSV organizatora transportu – dotyczy to przede wszystkim bezpiecznych miejsc dla osób fotografujących i realizujących materiały wideo. Zdjęcia z dronów wymagają przestrzegania powszechnie stosowanych przepisów dotyczących użycia dronów – w szczególności w obszarze miejskiej przestrzeni powietrznej. Drony nie mogą w żaden sposób utrudniać transportu kolumny – ponownie prośba o stosowanie się do poleceń pracowników firmy ochraniającej oraz firmy DSV organizującej transport kolumny” – zaznacza Orlen.

Fot. PKN Orlen (wcześniejszy transport)