Gaz zastąpi węgiel

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzielił dofinansowania dla Płocka na modernizację lokalnych źródeł ciepła.

Przedsięwzięcie ma na celu, likwidację niskiej emisji na terenie Płocka i tym samym zmniejszenie narażenia mieszkańców na oddziaływanie zanieczyszczeń powietrza w strefach z tzw. przekroczeniami.

Inwestycja jest realizowana z programu „Poprawa jakości powietrza Część 2; KAWKA – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii”. Dzięki tej inwestycji zostaną zlikwidowane 32 „stare” źródła ciepła i zastąpione ogrzewaniem gazowym oraz ogrzewaniem z miejskiej sieci ciepłowniczej. 12 pieców węglowych zostanie zastąpionych kotłami gazowymi. Miasto Płock przeprowadzi również kampanię edukacyjną w tym zakresie.

Umowę w tej sprawie podpisali: prezydent Andrzej Nowakowski oraz zastępcy prezesa zarządu Funduszu – Michał Kuliński i Ryszard Dziadak przy kontrasygnacie Wojciecha Ostrowskiego, skarbnika miasta.

Fundusz przyznał na to zadanie dotację w wysokości 90.280,57 zł oraz pożyczkę preferencyjną w tej samej kwocie – 90.280,57 zł. Kolejny nabór wniosków od mieszkańców zaplanowany jest na 2016 rok.

 

Źródło: WFOŚ

Fot. czysteogrzewanie.pl