Dwie nagrody dla Płocka w prestiżowym konkursie. O zwycięstwie zdecydowali mieszkańcy

Podczas Forum Rozwoju Mazowsza poznaliśmy laureatów prestiżowego konkursu Lider Zmian. Płock zgarnął aż dwie nagrody z sześciu kategorii. O zwycięstwie zdecydowali mieszkańcy miasta.  

Rywalizacja w konkursie odbywała się w sześciu kategoriach: Zielone Fundusze Europejskie, Cyfrowe Fundusze Europejskie, Mobilne Fundusze Europejskie, Fundusz Europejskie bliskie mieszkańcom, Fundusze Europejskie dla Młodych i Przedsiębiorcze Fundusze Europejskie.

W kategorii Mobilne Fundusze Europejskie drugie miejsce zajął projekt „Budowa trasy północno-zachodniej miasta Płocka”, czyli tzw. mała obwodnica naszego miasta, która wyprowadziła ruch samochodów ciężarowych z centrum Płocka, stała się nowym kręgosłupem komunikacyjnym Płocka i uwolniła kolejne tereny inwestycyjne.

W kategorii Fundusze Europejskie dla Młodych na miejscu pierwszym uplasował się projekt „Zawodowe B2B w Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku”. W ramach zadania w szkole odbyły się m.in. warsztaty i szkolenia zawodowe, których tematem były np. kuchnie świata, kuchnia molekularna, symulacje z zakresu zakładania i prowadzenia restauracji, projektowanie strojów czy wykonywanie zabiegów fryzjerskich. Uczniowie brali udział m.in. w wycieczkach edukacyjnych oraz spotkaniach z ekspertami. Szkoła doposażyła także swoje pracownie, a szereg szkoleń przeszli również nauczyciele.

– Od lat w Płocku skutecznie pozyskujemy fundusze unijne na realizację kolejnych inwestycji. Dziś nasza radość jest podwójna, bo te działania docenili mieszkańcy, głosując na płockie projekty – komentuje nagrody prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Statuetki dla Płocka podczas uroczystej gali odebrali prezydent Andrzej Nowakowski oraz dyrektor Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości Henryk Cichecki. Na miejscu obecni byli także uczniowie, którzy na specjalnie przygotowanym stoisku zaprezentowali swoją szkołę.

Oprócz zwycięskich projektów, płocczanie mogli głosować jeszcze na: rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka; budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka oraz na aktywizację społeczno-gospodarcza zmarginalizowanych śródmiejskich przestrzeni miasta Płocka.

Lider Zmian to przedsięwzięcie, w ramach którego wybierane i doceniane są najbardziej innowacyjne oraz skuteczne projekty współfinansowane z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się już po raz 13. W tym roku wydarzenie miało miejsce w dniach 14-15 listopada w Warszawie.

Fot. Archiwum UMP.