Dwa tragiczne wypadki na drogach powiatu sierpeckiego. Nie żyje motorowerzysta. Dwie osoby z ciężkimi obrażeniami

Wtorek 1 sierpnia tragicznie zapisał się w historii sierpeckiej policji. Tego dnia bowiem na drogach powiatu sierpeckiego wydarzyły się dwa tragiczne w skutkach wypadki drogowe. Na miejscu pierwszego zdarzenia zginął kierujący motorowerem, w kolejnym zdarzeniu ucierpiało małżeństwo.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w pierwszym zdarzeniu, do którego doszło ok. godz.: 13:30 w miejscowości Babiec Rżały, 55-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego na łuku drogi kierując motorowerem marki Romet, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad motorowerem, po czym zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w pionowy znak drogowy – relacjonuje asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. – W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem mężczyzna poniósł śmierć na miejscu –

Do kolejnego wypadku doszło ok. godz.: 17:45 w miejscowości Łukoszyno Biki. – Na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, kierujący samochodem osobowym m-ki Skoda Oktawia z bliżej nieokreślonej przyczyny stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na prawą stronę jezdni, do rowu gdzie zderzył się z drzewem, a następnie samochód wywrócił się na dach. Skodą podróżowało małżeństwo z terenu powiatu sierpeckiego: 38 letni mężczyzna i 37 letnia kobieta, którzy z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do Szpitali w Płocku i we Włocławku – informuje Dobrzeniecki.

Szczegółowe okoliczności tych tragicznych w skutkach wypadków drogowych pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Fot. KPP w Sierpcu.