Duże zmiany w trasach autobusów. Sprawdźcie czy na lepsze

Czy jest to dobry pomysł, okaże się po pewnym czasie. Póki co, podróżujący Komunikacją Miejską od 1 września, muszą przygotować się na zmiany – wręcz rewolucyjne. Wiele autobusów Komunikacji Miejskiej zamiast odjeżdżać z dworca przy ulicy Jachowicza, początek trasy będzie miało na dworcu PKP przy ulicy Dworcowej.

Zmiany dotyczą głównie linii podmiejskich, tj; 1, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 17, 18 21, 23, 25, 27 28 oraz 30. Zanim więc ktoś wybierze się do autobusu, którym zazwyczaj podróżował, radzimy sprawdzić dokładnie rozkład jazdy i przystanek, na którym zatrzyma się autobus. Poniżej znajdziecie dokładne zmiany jakie wprowadziła Komunikacja Miejska w rozkładach jazdy wyżej wymienionych linii.

Nowe trasy autobusów linii 1, 5, 6, 8, 9, 11, 13, 16, 17, 18, 21 i 23. Z przystanków, z których dojeżdżają do Płocka, dojadą do przystanku na ulicy Jachowicza (teatr), dalej pojadą Alejami Jachowicza, zatrzymując się na przystankach: Piękna, Stanisławówka (pod ZUS -em), Stanisławówka( przy Nowatorze) i zakończą trasę na przystanku Dworzec Kolejowy. Natomiast z Dworca Kolejowego wyżej wymienione linie, będą odjeżdżały z dwóch peronów położonych najbliżej ulicy Chopina, a autobus linii nr.13, będzie odjeżdżał z zatoczki autobusowej przy tej samej ulicy. Dalsze przystanki to: Dworcowa, Stanisławówka ( Politechnika), Piękna, Jachowicza (teatr). Dalsza część trasy pozostaje bez zmian.

Zmianę trasy obowiązują też autobusy linii 12, 25, 27, 28 i 30. W kierunku centrum dojadą do przystanku Jachowicza (teatr), następnie przejadą ul. ulicą Bielską i Mickiewicza, przez przystanki:Stadion Miejski i Obrońców Płocka aby zakończyć trasę na Dworcu Kolejowym. W przeciwnym kierunku wyjeżdżać będą z Dworca Kolejowego, następnie przejadą ulicami Mickiewicza, Bielską i Alejami Jachowicza, przez przystanki: Obrońców Płocka, Stadion Miejski, Jachowicza (teatr) i dalej swoimi trasami. Inaczej będzie jeździł też autobus linii nr. 15 – z ulicy Boryszewskiej stałą trasą do przystanku Jachowicza (Bielska), dalej: Kobylińskiego, Łukasiewicza, Tysiąclecia i Bielska, a następnie, wybrane kursy, ulicą Chopina do Dworca Kolejowego lub ulicą Targową do Fabryki maszyn. Nowa trasa dla linii nr.29 przedstawia się następująco, z ulicy Boryszewskiej zatrzyma się kolejno na przystankach:Otolińska, Banacha, Lachmana, Spółdzielcza, Wyszogrodzka, 4.- Pułku Strzelców Konnych, Sienkiewicza, Bielska, Kobylińskiego, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Bielska, Cmentarz Komunalny. Wybrane kursy pojadą Bielska, Targowa, Fabryka maszyn. Z Cmentarza Komunalnego linia nr 29, od 1 września będzie jechała ulicami: Bielską, Tysiąclecia, Łukasiewicza, Kobylińskiego i dalej tak jak linia nr.15 czyli Bielska – Kwiatka, Kolegialna, Słoneczna, Południowa, Spółdzielcza, Lachmana, Banacha, Otolińska, Boryszewska.

Na pewno wielu pasażerom zmiany wyjdą na dobre, bo trasy autobusów znacznie się wydłużyły, co pozwoli szybciej dojechać w miejsce docelowe. Jednak zmiany zawsze budzą kontrowersje i wywołują dyskusje, zatem wystarczy czekać na zdanie samych podróżnych, bo to oni są tu najważniejsi.

Lena Rowicka