Drożej za egzaminy na prawo jazdy. Podwyżki nie tylko dla kursantów. Egzaminatorzy będą zadowoleni

Od 1 kwietnia w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na Mazowszu wzrosną stawki za egzaminy na prawo jazdy. Nowe stawki uchwalili mazowieccy radni. Podwyżka dotyczy również Płocka.

Za część teoretyczną egzaminu kursant będzie musiał zapłacić 50 zł. Natomiast za część praktyczną od 200 zł do 250 zł. – W zależności od kategorii uprawnień – wyjaśnia nam Wojciech Krzewski, dyrektor płockiego WORD. – Najmniej, czyli 200 zł zapłacą osoby, które będą zdawały egzamin na prawo jazdy Kategorii B – tłumaczy. Dodaje, że ceny egzaminów nie zmieniały się od 10 lat, czyli od 2013 roku.

„Realny wzrost cen to 20 zł za egzamin teoretyczny oraz od 5 do 60 zł za egzamin praktyczny w zależności od kategorii uprawnień. Nowe opłaty za przeprowadzenie egzaminu państwowego, poza pokryciem kosztów rzeczowych i osobowych funkcjonowania WORD-ów, powinny zapewnić możliwość dokonania podwyżki wynagrodzeń egzaminatorów, które nie były zmieniane od 2007 r.” – informuje na swojej stronie Samorząd Województwa Mazowieckiego.

O ile wzrosną wynagrodzenia egzaminatorów w płockim WORD? – Przewidujemy podwyżki płac dla egzaminatorów – mówi nam Wojciech Krzewski. – Będą one rządu 10-20 proc. 

Fot. WORD Płock.