Do teatru za 10 zł

Fot. Waldemar Lawendowski

W najbliższy weekend możemy obejrzeć spektakl teatralny w wyjątkowo niskiej cenie. Mamy do wyboru dwie sztuki.

Od piątku do niedzieli – bilety na wszystkie spektakle w płockim Teatrze Dramatycznym kosztują 10 zł.

Repertuar na najbliższe dni:

 

“Przedstawienie “Hamleta” we wsi Głucha Dolna”

Akcja sztuki toczy się na dalmackiej wsi w latach sześćdziesiątych. Podczas spotkania Frontu Narodowego władze zlecają wiejskiemu nauczycielowi zrobienie przedstawienia. Kultura, jak mówi przewodniczący, to postęp, a władza stara się, żeby chłopi mieli kulturę. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności jeden z członków Frontu widział kiedyś w Zagrzebiu przedstawienie „Hamleta”. Mimo protestów biednego nauczyciela, właśnie ta sztuka zostaje przyjęta do realizacji. W trakcie prób historia duńskiego księcia zaczyna łączyć się z intrygą, która rozgrywa się wśród mieszkańców wsi. Ci nieświadomie zaczynają wchodzić w swoje role, a wtedy dochodzi do prawdziwej tragedii.

Sztuka została wystawiona w Teatrze Telewizji w reżyserii Olgi Lipińskiej. Główną rolę zagrał Janusz Gajos. Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza na swoją wersję „Przedstawienia…”, którą przygotowali studenci ostatniego roku Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie i Wydziału Scenografii Akademii Stuk Pięknych.

 28 lutego – godz. 19.00

 1 marca – godz. 19.00

 

“Wściek”

Inscenizacja: Mariusz Pogonowski

Historia przedstawiona w sztuce jest trywialna, a jej bohaterowie banalni. Jednak ich pozornie banalny, zwyczajny dzień okaże się dniem sądnym, wyjątkowym, rozstrzygającym o ich wspólnej przyszłości. Dniem, po którym nic już nie będzie takie samo.

Współczesny, realistyczny, jednoaktowy dramat: o poranku – przed błędem(?), o wojnie (męskich) i (żeńskich) światów, i o miłości – która może jednak jest, a czasem może nawet ocala? Dosadnie, dotkliwie, prosto… a może wcale nie prosto?

1 marca – godz. 17.00

2 marca – godz. 19.00