Do Sannik – powalczyć ze smokiem

rycerze

W niedzielę, 31 sierpnia w sannickim parku odbędzie się otwarty dla każdego turniej rycerski. Największą jego atrakcją powinna był walka ze smokiem.

W niedzielę, 31 sierpnia o 12.00 w parku położonym tuż przy sannickim pałacu rozpocznie się festyn rycerski na dworze księcia Siemowita. Każdy chętny będzie mógł odegrać rolę rycerza, przechodząc wcześniej odpowiednie przeszkolenie, podczas którego nauczy się strzelać z łuku, rzucać włócznią i władać mieczem.

Dla dzieci przygotowane zostaną gry planszowe, turniej średniowiecznych kręgli, średniowieczne gry strategiczne, warsztaty rysunkowe. Będzie można posłuchać legend z rozmaitych zakątków Mazowsza i wziąć udział w średniowiecznym kole fortuny.

W parku pałacowym rozgrywana będzie gra przygodowa. Tuż przy amfiteatrze zainstaluje się wioska rzemieślników, którzy zdradzą tajniki dawnych zawodów. Garncarz pokaże, jak lepiło się gliniane naczynia. Krawcy pomogą w uszyciu kaptura noszonego przez kata. Złotnik pomoże w wyrabianiu średniowiecznych ozdób. Piwowar opowie o dawnych sposobach wytwarzania piwa, a kucharz przyrządzi średniowieczny żur. Będą również przedstawiciele innych rzemiosł, które dawno zostały zapomniane.

Jeżeli chcesz choć przez jeden dzień poczuć się rycerzem, zanim na dziesięć miesięcy zasiądziesz w szkolnej ławie, przybądź koniecznie do Sannik – zapraszają organizatorzy czyli Gmina Sanniki oraz Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina.