Decapitadet zagrają na Rock Tower

Decapitated będzie gwiazdą IV Rock Tower, który zaczyna się 12 maja w ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych

Grupa nagrała już pięć długogrających płyt i koncertowała na całym świecie. Jej ostatnie nagranie – krążek „Carnival is Forever”, uznany został za album roku m.in. przez Machinę  i portal rockmetal.pl.

RockTower 2013, jak co roku, odbywa się w ramach Pikniku Europejskiego organizowanego przez Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Początek imprezy o godz. 16, Decapitated zagra po godz. 20.

Przed nim wystąpi Absynth, grający mieszankę metalu, rocka i elektroniki zespół z Tarnowskich Gór. Na włocławskich „Interpretacjach 2009″ zostali docenieni przez Krzysztofa Misiaka, który po kilku miesiącach stał się producentem ich maxi singla „Serce dzwonu”. Zespół szczyci się występami przed takimi gwiazdami jak: Ray Wilson (Szkocja), Jeniffer Batten (USA), Crimfall (Finlandia), The Foreshadowing (Włochy), A Dead End Society (Niemcy), Kat, Hey, Hunter, TSA, Kreon, Farben Lehre, Myslovitz, Bracia, CzesławŚpiewa, Frontside. Obecnie ich muzyka promuje federacje MMA Challenger oraz Testosteron Męski Maraton w katowickim Spodku.

A tuż przed gwiazdą wieczoru zagra płocki zespół thrashmetalowy F44.3
Wstęp na imprezę jest bezpłatny!