Cztery kraje świata połączyła scena płockiego amfiteatru. Widowisko zapierające dech… [FOTO]

Słowacja, Ukraina, Ekwador i Polska – to kraje, których folklorystyczne zespoły uczestniczyły w Płocku w 10. edycji Nadwiślańskiego Festiwalu Folklorystycznego Vistula Folk Festival. W sobotni wieczór w płockim amfiteatrze odbył się uroczysty Koncert Galowy wieńczący wydarzenie. Podczas widowiska zespoły ludowe sprawiły, że publiczność wyruszyła w niezwykłą podróż po kulturze i obyczajach czterech krajów.

Vistula Folk Festival to chyba najbardziej roztańczona, barwna i energetyczna impreza, która w Płocku odbyła się po raz dziesiąty. Zestawienie folkloru z różnych stron świata sprawiło, że na deskach amfiteatru publiczność mogła podziwiać wyjątkowe widowisko, wyreżyserowane z dbałością o każdy szczegół. Co więcej, to nie był tylko taniec i śpiew, ale także niezapomniane emocje.

-Galowy koncert w amfiteatrze w wykonaniu gości z Ukrainy, Słowacji i Ekwadoru oraz Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca “Dzieci Płocka” im. dh Wacława Milke i Zespołu Pieśni i Tańca “Wisła” przyniósł wiele wzruszeń i radości – skomentował koncert prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Włodarz miasta pogratulował również dyrektorowi festiwalu, Piotrowi Onyszce.

Organizatorem Vistula Folk Festival był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.

Polecamy: Radośnie, barwnie, tanecznie… Dziś początek 10. edycji Vistula Folk Festival w Płocku

Zapraszamy do niezwykłej… podróży poprzez fotografie z koncertu, których autorami są: Grzegorz Lenkiewicz oraz Rafael Dominik.