Czas siadać na rowery!

 

 

 

Oficjalne otwarcie sezonu rowerowego w Płocku przewidziane jest w niedzielę 6 kwietnia. Początek – o 10.00 w pobliżu Skate Areny.

 

 

 

 

 

 

Głównym punktem imprezy będzie rajd rowerowy po trasie liczącej około 15 kilometr ów. Rowerzyści wyruszą z ulicy 7 czerwca 1991 r. i przejadą ulicami: Gwardii Ludowej, Chopina, Otolińską, Pasternakiewicza, Graniczną, Wyszogrodzką, Jana Pawła II, Mazura, Niedzielaka, Grabówką, Norbertańską, Mostową i Grodzką. Rajd powinien zakończyć się około 11.30 na Starym Rynku.
Przed siedzibą Urzędu Miasta Płocka na wszystkich płocczan, którzy wezmą udział w inauguracji sezonu rowerowego, czekają liczne atrakcje. Wśród nich stoisko z rowerami i akcesoriami rowerowymi. Inter Sport przygotowuje bezpłatny serwis rowerów przed rajdem i po jego zakończeniu. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji na swoim stoisku znakować będą rowery i zabezpieczać je przed kradzieżą (niezbędny do tego jest dokument tożsamości oraz potwierdzenie legalnego nabycia roweru – np. paragon, faktura lub karta gwarancyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że na otwierającym sezon rowerowy rajdzie pojawią się nie tylko pojedyncze osoby, ale i całe rodziny.