Były prezes klubu Wisła Płock z nową posadą w… Krakowie

Były prezes Wisły Płock, który w ostatniej fazie swojej dyrektorskiej kariery w Wiśle Płock, nie miał zbyt wielu fanów wśród kibiców, znalazł nową posadę. I to daleko, ok. 330 km od Płocka, w województwie małopolskim.

Tomasz Marzec został nowym dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej (ZIS) w Krakowie. Informacja ukazała się w poniedziałek.

Nowe miejsce pracy Tomasza Marca

ZIS, jak czytamy na stronie internetowej tej jednostki,  zajmuje się „budową i modernizacją infrastruktury sportowo-rekreacyjnej” w Krakowie ,  utrzymaniem na jak najwyższym poziomie istniejącej bazy, popularyzacją sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród krakowian, odpowiada również za organizację i współorganizację w Krakowie wielkich wydarzeń sportowych”. ZIS zapewnia również zarządzanie obiektami (m.in. orlikami, basenami, Całorocznym Centrum Sportów Zimowych, Halą 100-lecia KS Cracovia, Stadionem Miejskim Cracovia czy Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie).

Jednostka ta powstała w styczniu 2009 r., jej dotychczasowym dyrektorem był Krzysztof Kowal, któremu za dotychczasową pracę podziękował Aleksander Misztalski, obecny prezydent Krakowa. Rzecznika prasowa prezydenta stwierdziła, że prezydent w kampanii wyborczej w 2023 r. przedstawił swoją wizję w zakresie zarzadzania sportem i zamierza znaleźć osobę, która będzie ją realizować. Do tego czasu pełniącą obowiązki dyrektora miała być Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk.

Kandydaci na następcę Krzysztofa Kowala mogli wziąć udział w konkursie i złożyć wniosek do 22 lipca br. Wymagano m.in. polskiego obywatelstwa, wykształcenia wyższego, przynajmniej 5-letniego stażu pracy na stanowisku związanym z realizacją inwestycji infrastrukturalnych, zarządzaniem lub gospodarowaniem obiektami sportowo-rekreacyjnymi lub organizacją imprez sportowo-rekreacyjnych, co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym – takie były wymogi podstawowe. Wymogi dodatkowe obejmowały m.in. znajomość kilku ustaw, uchwał miasta Krakowa, umiejętności w zakresie zarządzania personelem, planowania i organizacji pracy, własnej inicjatywy, myślenia strategicznego, umiejętności negocjacyjnych czy odporności na stres.

Tyle można zarobić miesięcznie…

Z wybranym kandydatem wpierw zostanie zawarta umowa na czas określony. Dopiero po upływie 6 miesięcy możliwe będzie zawarcie umowy na czas nieokreślony. Planowane wynagrodzenie ma być kilkuskładnikowe, złożone z: wynagrodzenia zasadniczego w wysokości do 15 000 zł, dodatku funkcyjnego w wysokości do 7 000 zł, dodatku za wieloletnią pracę zgodnie z uprawnieniami. Przewidziano dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastkę). 

15 kandydatów na dyrektora ZIS

Jak poinformował portal lovekrakow.pl o stanowisko ubiegało się łącznie 15 kandydatów, w tym 10 spełniło wymogi formalne i przystąpiło do testu (przeprowadzonego online), następnie trzy osoby z najlepszymi wynikami złożyły pisemną koncepcję pracy na stanowisku dyrektora zawierającego prawne, ekonomiczne, organizacyjne uwarunkowania działalności i rozwoju ZIS. Dodatkowo 9 sierpnia wskazane osoby odpowiadały na pytania przed komisją, na której czele stał wiceprezydent Krakowa Łukasz Sęk. Ostateczna decyzja, po rekomendacji komisji konkursowej, miała należeć do Aleksandra Misztalskiego, prezydenta Krakowa.

Przypomnijmy, Wisła Płock swój trzeci sezon w Ekstraklasie zakończyła na 16. miejscu, w rezultacie spadła do 1 ligi. Tomasz Marzec został odwołany z funkcji prezesa Wisły Płock pod koniec czerwca 2023 r. 

Tomasz Marzec formalnie żegna się z Wisłą Płock. Przyznaje: piłka bywa okrutna

Swoją karierę w płockim klubie rozpoczął w 2011 roku jako pracownik działu marketingu. Następnie pełnił funkcje kierownika, dyrektora, wiceprezesa. Posadę prezesa zarządu objął w lipcu 2020 r., zastępując w tej roli Jacka Kruszewskiego.