Budowa stadionu w Płocku doceniona przez czytelników Tygodnika Płockiego. Kto jeszcze odebrał miedzioryt z Tumskim Wzgórzem?

Budowa i oddanie do użytku nowego stadionu Wisły Płock, projekt „Dyliżansem z Fredrą w XIX wiek”, awans Klubu Piłki Siatkowej Płock do I ligi Mazowieckiej oraz koncert “Wieczór w kinie II – SuperHeroes” w wykonaniu 80-osobowej orkiestry dętej, który odbył się w hali sportowej w Maszewie Dużym. Oto laureaci 17. edycji plebiscytu “Z Tumskiego Wzgórza”, który organizuje Tygodnik Płocki.

Uroczysta gala wieńcząca plebiscyt w tym roku odbyła się w piątek, 10 maja, w Muzeum Mazowieckim w Płocku. W czterech kategoriach: „Inicjatywy społeczne i gospodarcze”, „Kultura”, „Sport i rekreacja” oraz „Na Mazowszu Płockim” nominowanych w tym roku było 50 wydarzeń. Nominacjami uhonorowano w sumie 67 osób.

„Inicjatywy Społeczne i gospodarcze” – najwięcej głosów przypadło wybudowaniu i oddaniu do użytku nowego stadionu Wisły Płock, miedzioryt z widokiem Tumskiego Wzgórza odebrał prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. II miejsce w tej kategorii przypadło odsłonięcie rzeźby Marceliny Rościszewskiej na ul. Tumskiej; natomiast III – remont i rozbudowa Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

„Kultura” – na I miejscu był projekt „Dyliżansem z Fredrą w XIX wiek”, realizowany w Roku Aleksandra Fredry przez Książnicę Płocką Bibliotekę dla dzieci im. Wandy Chotomskiej. Za II miejsce uhonorowano Michała Zawadzkiego, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku za Prapremierę utworu Karola Pyki: “Msza Es-dur na sopran solo, chór mieszany i orkiestrę dętą” w Kościele Św. Dominika na Górkach. Natomiast III pozycja to przygotowane przez: ORLEN, ORLEN Asfalt oraz Płocką Orkiestrę Symfoniczną dla najmłodszych płocczan 3 koncerty pod nazwą „Zaczarowany świat bajek”, które z okazji Dnia Dziecka miały miejsce 4 czerwca 2023 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

„Sport, rekreacja, turystyka” – w tym przypadku miedzioryt odebrali: Arkadiusz Jóźwik – prezes KPS Płock oraz Piotr Domański – kapitan drużyny KPS Płock za awans Klubu Piłki Siatkowej Płock do I ligi Mazowieckiej. II miejsce przypadło płockim łucznikom: indywidualnie Krzysztofowi Buczkowskiemu za tytuł Mistrza Polski w strzelaniu z kuszy historycznej, a drużynie w składzie: Krzysztof Buczkowski, Bogdan Kruk, Mirosław Wudarski, Bartosz Wielkopolski za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej na tychże Mistrzostwach Polski. III pozycja to Światowy Zlot Śmigłowców / eliminacje do Narodowej Kadry Śmigłowcowej, które zorganizowane zostały w Płocku – na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

„Na Mazowszu Płockim” triumf odniósł Koncert “Wieczór w kinie II – SuperHeroes” w wykonaniu 80-osobowej orkiestry dętej, który odbył się w hali sportowej w Maszewie Dużym. Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej. II miejsce przypadło Krzysztofowi Sobocińskiemu, autorowi II wydania 3-tomowej publikacji „Mieszkańcy Sannik w latach niepodległości i okupacji 1918-1955”. Na III miejscu czytelnicy postawili na budowę domu dziecka „BRATOSZEWO” przy ulicy Iwaszkiewicza 14A w Gostyninie, zrealizowaną przez Starostwo Powiatowe w Gostyninie.

Przypomnijmy. Wydarzenia, na które mogli głosować czytelnicy TP, nominowała kapituła. Głosować można było za pomocą SMS lub kuponów drukowanych w tygodniku. Zwycięscy odebrali piękne miedzioryty, a za II i III miejsce organizatorzy plebiscytu wręczali linoryty oraz prace malowane techniką akrylową na płótnie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Źródło: Tygodnik Płocki.
Fot. UMP.