Borowiczki coraz ładniejsze. Ulica Wiejska będzie pobudowana od podstaw. W planach następna inwestycja

Remonty osiedlowych ulic w Płocku są niemniej ważne od dużych inwestycji. A szczególnie dla ich mieszkańców, którym zdecydowanie podnosi to komfort życia. W czwartek, 6 czerwca, rozpocznie się remont ul. Wiejskiej na osiedlu Borowiczki. – Droga będzie zbudowana od podstaw – wyjaśniają w płockim ratuszu.

W czwartek, 6 czerwca, zostanie przekazany plac budowy wykonawcy robót na ul. Wiejskiej. – Będzie to pierwszy etap budowy tej drogi. Chodzi o odcinek o długości około 200 metrów, leżący między kompleksem sportowym (stadionem), a domkami jednorodzinnymi i łączący się z ul. Borowicką (ul. Wiejska jest dość długa, przecina osiedle i łączy ul. Borowicką z ul. Harcerską) – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Budowlańcy rozpoczną od wykonania kanalizacji deszczowej, następnie powstanie ciąg pieszo-jezdny z kostki bez krawężników, a na koniec zainstalowane będzie energooszczędne oświetlenie. Na zrealizowanie kontraktu wykonawca ma pięć miesięcy od momentu podpisania umowy, czyli do końca października. Koszt inwestycji to 1,3 mln zł.

To jednak nie wszystko. Jak wynika z informacji przekazanej przez płocki ratusz. Niebawem zostanie podpisana umowa na wykonanie projektu ul. Zakole, która łączy ul. Wiejską z Borowicką, a to oznacza, że następna ulica osiedlowa będzie wyremontowana.

– Kilkaset metrów dalej już powstaje – także od podstaw – ul. Podgórze wraz z fragmentem ul. Liściastej – dodaje Hubert Woźniak. Koszt tej inwestycji to 9,2 mln zł. Przewidywane zakończenie prac to połowa lutego 2025 r.

Fot. Urząd Miasta Płocka.