Bilety KM w nowej odsłonie. Tańsze, ładniejsze? Zobaczcie…[FOTO]

Jutro, 1 dzień lipca i zgodnie z zapowiedziami zmienia się taryfa przewozowa autobusami komunikacji miejskiej. Ponieważ pisaliśmy o tym kilka dni temu, a pamięć bywa ulotna, postanowiliśmy pasażerom przypomnieć o tym, a także zamieścić zdjęcia nowych, obowiązujących od piątku, 1 lipca biletów.

Od 1 lipca zostaje wprowadzony bilet jednoprzejazdowy przesiadkowy. Oznacza to, że na podstawie jednego skasowanego biletu można przejechać jedną linią od pętli do pętli, bądź można wykonać nieograniczoną liczbę przejazdów (np. kilkoma liniami) w ciągu określonego czasu od momentu skasowania biletu (czas ten jest różny, w zależności od strefy).

W strefie taryfowej A – teren miasta Płocka – cena biletu jednoprzejazdowego przesiadkowego wyniesie jak dotychczas 2,80 zł i 1,40 zł (bilet ulgowy).

W strefie podmiejskiej B cena biletu jednoprzejazdowego (jednoprzejazdowy przesiadkowy) cena od 4,00 zł (ulgowy 2,00 zł). Bilet jednocześnie będzie uprawniał do jazdy przez 60 minut od momentu skasowania.

W strefie podmiejskiej C cena biletu jednoprzejazdowego (jednoprzejazdowy przesiadkowy) 6,00 zł (bilet ulgowy 3,00 zł). Bilet jednocześnie będzie uprawniał do jazdy przez 60 minut od momentu skasowania.

W strefie miejskiej A wprowadzony zostaje nowy bilet grupowy, który uprawniać będzie grupę osób do przejazdu po całej trasie autobusem lub do nieograniczonej liczby przejazdów (np. kilkoma autobusami różnych linii) w ciągu 45 minut od momentu skasowania. Bilet ten będzie dostępny jedynie w biletomacie i będzie wielokrotnością biletu jednoprzejazdowego przesiadkowego. Bilet skierowany jest głównie do grup szkolnych.

Bilet jednoprzejazdowy obowiązujący wyłącznie w strefie taryfowej G, czyli na terenie jednej gminy (nie dotyczy miasta Płocka) ulega obniżeniu z kwoty 4,40 zł (bilet ulgowy 2,20 zł) na 3,20 zł (bilet ulgowy 1,60 zł).

Bilety czasowe
Czas obowiązywania dotychczasowego biletu czasowego ważnego przez 60 minut w strefie A(teren miasta Płocka) o wartości 3,40 zł (1,70 zł bilet ulgowy) zostanie wydłużony do 75 minut.
W strefie taryfowej B bilet czasowy (90 minutowy) cena 5,00 zł (2,50 zł bilet ulgowy).
W strefie taryfowej C bilet czasowy (90 minutowy) cena 7,20 zł (3,60 zł bilet ulgowy).

Poniżej przedstawiamy wzory nowych biletów. Jednocześnie informujemy, że bilety obecnie obowiązujące będzie można wykorzystać po 1 lipca, tylko już na zmienionych zasadach.

 

 

 

Fot. Komunikacja Miejska Płock