Będzie bezpieczniej na wodzie?

Nowa łódź, która trafiła do płockiej policji, umożliwia patrolowanie akwenów wodnych, walkę z przestępczością na wodzie i terenach przybrzeżnych. A przede wszystkim błyskawiczną interwencję w przypadku, gdy zagrożone jest życie i zdrowie osób wypoczywających nad wodą.

 

Motorówka Sportis S-6500/K wyposażona w silnik marki Yamaha o mocy 200 KM znalazła się w Płocku dzięki Komendzie Głównej Policji, która otrzymała dotację na zakup łodzi od Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowy nabytek policji z Płocka ma szyberdach, pełniący rolę pokładowego włazu. Dzięki dużym oknom zapewniona jest doskonała widoczność z przestronnej, wyposażonej w ogrzewanie kabiny.

Łódź umożliwia błyskawiczne dotarcie w miejsce zagrożenia. Wyposażona jest w koła ratunkowe, ratunkowe rzutki z linką, atestowane kamizelki, środki łączności, świetlne sygnały oraz światła dalekosiężne. Na pokładzie prowadzić można akcję reanimacyjną, można też udzielić pomocy przedmedycznej. Można przewozić na nich rozmaite ładunki. Dzięki sonarowi, który również trafił na wyposażenie płockiej policji, możliwe będzie przeczesywanie dna rzeki, co w znaczący sposób usprawnia poszukiwania.