Artur Stanowski do płockich kibiców: jesteście wielką, niebiesko-biało-niebieską rodziną Nafciarzy! Dziękuję! [FOTO]

W ubiegłą niedzielę rozpoczęło się wielkie świętowanie kibiców, zawodników oraz całego zarządu Orlen Wisły Płock. W poniedziałek była ogromna feta na Starym Rynku w Płocku. A w środę przed Orlen Areną zakończenie sezonu połączone z piknikiem. Jedno jest pewne, że 2024 rok złotymi zgłoskami zapisze się w historii klubu. Drużyna z Płocka bowiem zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Po niedzielnym meczu, 26 maja, wielka radość zapanowała wśród kibiców, którzy dopingowali płocką drużynę w Kielcach. Kolejna odsłona euforii z wygranej odbyła się w poniedziałek, 27 maja, już w Płocku na Starym Rynku. Setki kibiców cieszyło się razem zawodnikami oraz władzami klubu i miasta z wywalczonego tytułu. W środę, 29 maja, podczas zakończenia sezonu, który odbył się przed Orlen Areną, podziękowaniom nie było końca. A z Pucharem Polski można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Generalnie tego popołudnia impreza znów zgromadziła setki kibiców. – Jakże miło widzieć przed sobą niebieską ścianę – mówił ze sceny Artur Stanowski, prezes SPR Wisły Płock. – W ubiegłym roku, jak zaczynaliśmy mecz w play off prosiłem was, abyście byli niebieską ścianą, a wtedy nikt nigdy z nami nie wygra. I od tamtej pory cegiełka po cegiełce, kamyczek po kamyczku, pustak po pustaku budowaliśmy i dalej będziemy budować niebieską ścianę – stwierdził prezes SPR. – Dziękuję wam bardzo za to, że tworzyliście ją i jesteście wielką, niebiesko-biało-niebieską rodziną Nafciarzy!

W środowe popołudnie było już jednak bardziej oficjalnie. Trzech zawodników pożegnało się z drużyną i to oni już nie zagrają z Orlen Wisłą Płock w przyszłym sezonie: Gonzalo Perez, Tin Lucin oraz Niko Mindegia. Piękne podziękowania od zarządu odebrali również wszyscy sponsorzy klubu. Ale przede wszystkim dziękowano kibicom. A było za co, bo to właśnie sympatycy klubu tworzyli wspaniałą atmosferę, tak podczas meczów, jak i w trakcie fety czy zakończeniu sezonu.

Przypomnijmy, że tytuł Mistrza Polski i złote medale Orlen Wisła Płock zdobyła po 13 latach. Warto dodać, to co podkreślał kilka razy ze sceny prezes klubu, że w tym roku klub świętuje piękny jubileusz, czyli 60-lecie swojego istnienia.

Fot. Urząd Miasta Płocka.