Argentyńskie klimaty w Sannikach

Justyna Sieńczyłło i Konrad Skolarski będą gwiazdami majowego Koncertu Chopinowskiego w Sannikach. Po jego zakończeniu odbędzie się wernisaż wystawy „Pejzaż argentyński.

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina we współpracy z sannickim kołem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotowało kolejną ucztę dla miłośników sztuki. W niedzielę, 11 maja o 14.00 w sannickim pałacu odbędzie się kolejny Koncert Chopinowski. Recytować będzie Justyna Sieńczyłło, a przy fortepianie zasiądzie Konrad Skolarski. Po zakończeniu koncertu odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego „Pejzaż argentyński”. Bilety (normalne po 10 zł i ulgowe dla uczniów, studentów i osób niepełnosprawnych po 3 zł) można rezerwować elektronicznie pod adresem sekretariat@ecasanniki.pl lub telefonicznie pod numerem 24 268 11 08 do piątku, 9 maja do 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Pochodząca z Białegostoku Justyna Sieńczyłło ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i zaraz po dyplomie związała się z Teatrem Powszechnym. Jej sceniczny debiut to Hermia w „Śnie nocy letniej”. Na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych została nagrodzona za kreację Anieli w reżyserowanych przez Andrzeja Łapickiego „Ślubach panieńskich”. Ma na koncie liczne role w teatrze i w spektaklach muzycznych. Grywa również w serialach telewizyjnych.

Justyna Sieńczyłło jest żoną Emiliana Kamińskiego, dyrektora Teatru Kamienica, gdzie występuje w spektaklach „BOTOX” oraz „I tak Cię kocham”. Mąż wspólnie z Janem Jakubem Należytym przygotował dla niej komediowy monodram „Mój Dzikus”. Dyrektorska para stworzyła spektakle „Apel Katyński” i „Romanse… Romanse…”.
Pochodzący z muzycznej rodziny Konrad Skolarski już jako czterolatek rozpoczął grę na fortepianie. A pięć lat później z towarzyszeniem orkie­stry Concerto Avenna zagrał

Koncert f-moll Jana Sebastiana Bacha. Jako młody wirtuoz wielokrotnie występował w niedzielnych koncertach dla młodzieży odbywających się w Filharmonii Narodowej.

Miał 13 lat, gdy zdobył drugą nagrodę Konkursu Młodych Pianistów im. Prof. Ludwika Stefańskiego. Od 1995 do 1998 roku doskonalił swą grę pod okiem Janusza Olejniczaka. Jako jedyny europejski pianista w 1997 roku brał udział w Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim „Pianiści jutra” w japońskim Hamamatsu. Był najmłodszym w gronie 25 zaproszonych tam pianistów. Na nagranej w 2002 roku pierwszej płycie zaprezentował utwory Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Sergiusza Rachmaninova i Sergiusza Prokofieva.