Aby podziękować rolnikom za ciężką pracę. Dożynki Powiatu Płockiego w tym roku w Radzanowie

Dożynki Powiatu Płockiego to nie tylko okazja do podziękowań dla rolników za ich ciężką, codzienną pracę. To również czas odpoczynku, integracji, a także dobrej zabawy dla całych rodzin. Już w niedzielę, 3 września, starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz Piotr Jakubowski, wójt gminy Radzanowo zapraszają…

Dożynki Powiatu Płockiego odbędą się w najbliższą niedzielę, 3 września, w Radzanowie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 zbiórką delegacji z wieńcami. Następnie odbędzie się Msza. Św. w intencji plonów w kościele pw. św. Floriana w Radzanowie.

W programie dożynek powiatowych m.in. Obrzęd Dożynkowy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Mazovia PW Płock, dzielenie się chlebem, wystawa wieńców dożynkowych, kiermasz sztuki ludowej, stoiska z produktami regionalnymi, jarmark Kół Gospodyń Wiejskich, a także zabawy i konkursy dla dzieci. Podczas dożynek odbędzie się również Piknik Wieprzowy, na który zaprasza Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izby Rolniczej. W programie degustacja wyrobów wieprzowych oraz atrakcje dla najmłodszych.

Od godz. 18:00 do godz. 24:00 w programie przewidziano koncerty. Ze sceny zagrają didżeje oraz zespoły. Także zabawa zapewniona!