Polki zagrają o 13. miejsce na mistrzostwach Europy

W drugim występie drugiej fazy turnieju mistrzostw Europy, reprezentacja Polski juniorek pokonała Francję 25:23 (12:15).

Choć w tym turnieju naszym zawodniczkom udało się wygrać tylko raz, to wyszły bardzo zmobilizowane, aby zdobyć kolejne dwa punkty. Polki na początku spotkania dobrze grały skrzydłami i z obrotową, a w dodatku nie popełniały prostych błędów co w 14. minucie dało im prowadzenie 9:5. Mimo to Francuzki nie odpuszczały. Dogoniły nasze zawodniczki, a do przerwy wyszły nawet na trzy bramkowe prowadzenie (15:12). W drugiej połowie polki zagrały bardzo pewnie i skoncentrowanie. Ostatecznie udało im się wygrać 25:23.

W kolejnym spotkaniu biało-czerwone zmierza się z Czeszkami. Jeśli uda im się wygrać zagrają ze zwycięzcą meczu Hiszpania – Słowacja. Przegrani zagrają ze sobą o 15. miejsce w turnieju.

W reprezentacji Polski wystąpiła zawodniczka Jutrzenki Karolina Mokrzka.

Polska – Francja 25:23 (12:15)

Polska:Sarnecka, Krupa – Urbaniak 4, Herbut, Oreszczuk, Zimny, Balsam 3, Nocuń 2, Konofał 1, Mokrzka, Kwiecińska 10, Świerzewska 2, Dworczak 2, Trawczyńska 1, Jackiewicz, Tomaszewska

Francja: Pannequin, Mercier, Lachat – Lorrillard 5, Sercien Ugolin, Grimaud 1, Deville 1, Takamoud 4, Carrara 1, Sylla 1, Toublanc 5, Kieffer 3, Sajka 2, Fehri, Dewez