Kabaretowa Apokalipsa – hitem telewizyjnym

Płocka noc Kabaretowa okazała sie najpopularniejszym telewizyjnym programem rozrywkowym w maju. Mało tego znalazła się w top 20 najchętniej oglądanych programów w ogóle – zajęła siódme miejsce. Więcej widzów zgromadziły  jedynie Liga Mistrzów, kilka seriali i Fakty. Kabareton uplasował sie za to przed popularnym programem talent show X Factor.

– Dobry wieczór państwu Kamil Kurczak TVP 243515, drodzy państwo znajduję się w Płocku, to już tu dziś rozpocznie się koniec świata.

Jak państwo wiedzą z ogromną prędkością do ziemi zbliża się meteoryt, który z obliczeń naukowców spadnie właśnie gdzieś tu.

Znajduję się właśnie w ogromnym bunkrze, który zdaje się stylizowany jest na amfiteatr, wraz ze mną jest kilka może kilkanaście tys. widzów, którzy ten ostatni wieczór postanowili spędzić wspólnie.

Patrzę teraz na twarze zgromadzonych, panika, strach, niedowierzanie… tego wszystkiego nie widzę!  Ale nie ma się co dziwić wszak to płocczanie a oni bawią się do samego końca…

Z nieoficjalnych źródeł wiem także, że wielu z nich posiada kredyty we frankach, także koniec świata niewielu tutaj martwi… – tak rozpoczyna się Płocka Noc Kabaretowa, najśmieszniejsza noc roku. W rolę szalonego reportera Kamila Kurczaka, który relacjonuje ostanie chwile przed końcem świata, wcielił się Robert Motyka z Kabaretu Paranienormalni.

W ciągu całego programu telewidzowie oprócz prześmiesznych żartów i skeczy mogli zobaczyć m.in.  płocką skarpę nocą a także wysłuchać sprytnie wplatanych przez prowadzącego anegdotek o Płocku.

Program obejrzało ponad trzy miliony widzów, ponad połowa z nich to osoby w wieku 16-49 lat. Ogółem to ponad 24 proc. widzów w ogóle i  26 proc. w przedziale 16-49 lat.

Scenariusz i prowadzenie imprezy tak jak w poprzednich latach należały do Kabaretu Paranienormalni. Oprócz nich na scenie amfiteatru mogliśmy zobaczyć dziewięć kabaretów m.in. Łowców.B, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Nowaki, Kabaret Ciach, Kabaret Skeczów Męczących, Formacja Chatelet, Ireneusza Krosnego oraz Tamarę Arciuch i Bartka Kasprzykowskiego.

Kabareton był transmitowany przez TVP w trzech blokach po 40 min. W czasie najwyższej oglądalności. Koszty imprezy poniesione przez Płocki Ośrodek kultury i Sztuki to ponad 491 tys. zł. Kabareton cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród widzów telewizyjnej dwójki, ale i wśród płocczan – sprzedano 2,7 tys. biletów.