Polacy przypieczętowali awans, Kubisztal MVP

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej bardzo pewnie pokonała drużynę Ukrainy w ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2014. Po niezbyt zaciętym meczu biało-czerwoni pokonali swoich rywali 27:22 (13:7).

Podopieczni Michaela Bieglera od samego początku mieli kontrolę na boiskowymi wydarzeniami. Do przerwy udało im się prowadzić 13:7. W drugiej połowie Polacy zdecydowanie się rozluźnili i do głosu doszli Ukraińcy, którzy zniwelowali straty do nawet dwóch goli. Ostatecznie nasi zawodnicy pokonali drużynę Ukrainy 27:22 i przypieczętowali awans do mistrzostw Europy 2014.

Oceny zawodników Orlen Wisły:

Michał Kubisztal – rozegrał świetne zawody rzucając 6 goli i ostatecznie zdobywając nagrodę najlepszego zawodnika meczu.

Kamil Syprzak – grał bardzo krótko, jednak jak zawsze gdy pojawia się na pozycji obrotowego robi mnóstwo problemów rywalom. Kamil zaliczył również jedną bardzo ładną asystę.

Adam Wiśniewski – Rozegrał dobre spotkanie wpisując się 4 razy na listę strzelców.