Młodzi piłkarze ręczni z Płocka tuż za podium. Podbili jednak serca Francuzów

Młodzi piłkarze ręczni SKF Wisła Płock zajęli 4. miejsce na prestiżowym, międzynarodowym turnieju w Paryżu. Najlepszym zawodnikiem imprezy (MVP) został bramkarz Wisły Aleksy Filipkowski.

Zawodnicy SKF Wisła Płock (rocznik 2003) pod wodzą trenera Olgierda Sęka jako pierwsza drużyna reprezentująca Polskę wzięła udział w 24. międzynarodowym turnieju we Francji. W Paryżu płocczanie rywalizowali z młodymi szczypiornistami z Francji, Belgii i Niemiec. Wisła w debiucie na turnieju wypadła bardzo dobrze. W fazie grupowej zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinału rozgrywek. W meczu o brązowy medal SKF Wisła Płock uległa Dunkierce i ostatecznie zakończyła turniej tuż za podium. W klasyfikacji końcowej płocczanie wyprzedzili m.in. francuskie Nantes i niemiecki MT Melsungen.

Turniejowe mecze były rozgrywane w czterech halach: Toussaint Louverture i Palais des Sports w Tremblay, La Lambardiere w Villepinte i Paul-Emile Victor w Aulnay-sous-Bois. Pod względem organizacyjnym wszystko było dopięte na ostatni guzik, a oprawa meczów przypominała europejskie puchary. Pojedynek SKF Wisły Płock z Dunkierką o III miejsce w turniej przyciągnął do hali komplet publiczności – blisko 2 tysiące osób. Płoccy szczypiorniści grali widowiskowo i skutecznie, dzięki czemu podbili serca Francuzów. Organizatorzy paryskiego turnieju już zaprosili młodych zawodników do przyszłorocznej 25. edycji turnieju.

Młodzi piłkarze ręczni SKF Wisła Płock pojechali na turniej do Paryża na zaproszenie Dominika Jakubiaka, byłego skrzydłowego Wisły Płock, dwukrotnego mistrza Polski (w 1995 i 2002) w barwach płockiego klubu. Wyjazd i pobyt sfinansowali rodzice, natomiast organizatorzy turnieju umożliwili start bez opłat startowych.