Otwarcie bulwarów wiślanych, a przy okazji super impreza. Zaproszeni są wszyscy!

image_pdfimage_print

Długo wyczekiwana przez płocczan inwestycja zostanie oficjalnie otwarta w najbliższą niedzielę. Otwarciu odrestaurowanego nabrzeża wiślanego będzie towarzyszyła super impreza, na którą zaproszeni są wszyscy, którzy znajdą czas na dobrą zabawę i chwilę odpoczynku. W programie mnóstwo atrakcji dla każdego.

Na otwarcie bulwarów wiślanych zaprasza płocki ratusz. Impreza odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia, od godz. 15:00 do 18:00. – Zobaczymy jak zmieniło się płockie nabrzeże po modernizacji – czytamy w zaproszeniu.

– Zabawa będzie przebiegała w klimacie marynistycznym. O atrakcje dla dzieci zadbają animatorzy przebrani za piratów, którzy nauczą wiązania węzłów żeglarskich, łowienia ryb, wiosłowania i szukania skarbów. Na uczestników będzie czekał zdrowy poczęstunek: jabłka i marchewki – zachęcają organizatorzy.

Ponadto w programie: malowanie buziek i skręcanie balonów, pokazy i warsztaty robienia baniek mydlanych, dmuchaniec, pomarańczowa wata cukrowa, lemoniada, balony z helem dla dzieci, konkursy z nagrodami.

Przypomnijmy. Całkowita rewitalizacja płockich bulwarów wiślanych miała na celu ożywienie tej części miasta. Rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku. Na jej realizację Miasto pozyskało środki zewnętrzne, łącznie 23,7 mln zł. Modernizacja współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą blisko 20 mln zł. Miasto pozyskało też dofinansowanie z budżetu państwa – ponad 3,7 mln zł. Wartość całego projektu sięga prawie 38 mln zł.