Sadzonki kwiatów, soczyste nowalijki… Wiosna na targowisku przy ul. Rembielińskiego [FOTO]

image_pdfimage_print

Na targowisku miejskim przy ulicy Rembielińskiego pojawiły się nowalijki, sadzonki roślin ozdobnych czy nasiona warzyw i kwiatów. To znak, na dodatek kolorowy i przyjemny, że na dobre rozgościła się wiosna. A nasze działki i balkony tylko czekają, aby je ożywić różnobarwnymi kwiatami.

– Taki większy ruch rozpoczął się już ze dwa tygodnie temu – mówiła pani Basia, która sprzedaje sadzonki kwiatów. – Co prawda ludzie jeszcze się boją przymrozków, ale kupują i to sporo – dodaje. W trakcie rozmowy przypomina również, że zbliżają się święta Wielkanocne i mieszkańcy Płocka i powiatu chcą, aby już w tym czasie koło domów i na balkonach “coś się pstrzyło”. Trudno się nie zgodzić z naszą rozmówczynią.

Wybór na targowisku należącym do Rynex-u przy ulicy Rembielińskiego jest ogromny. Nie tylko stoiska kuszą kolorowymi kwiatami, ale również świeżymi warzywami i owocami. – Najwięcej sprzedajemy pomidorów i nowalijek – rzodkiewka, szczypiorek, sałata – tłumaczył nam z kolei pan Zygmunt. – Chętniej mieszkańcy też kupują koper czy pietruszkę w pęczkach – czuć wiosnę – nie ukrywa zadowolenia.

Przy stoiskach z kwiatami w skrzynkach zebrało się kilka osób, które kupowały sadzonki. Widać, że roślinki cieszą się dużym zainteresowaniem. – Już chcę posadzić coś w skrzyneczki na balkonie, niech sobie rośnie – mówiła jedna z pań. – Ja już kupiłam tydzień temu bratki, ale podobają mi się te prymulki – wtórowała jej następna pani, wybierająca żółte i pomarańczowe kwiaty.

Przypomnijmy. Targowisko Rynex znajdujące się przy ul. Rembielińskiego 6B czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 18:00, soboty 6:00 – 14:00 oraz w niedziele – 8:00-15:00 – wyprzedaż garażowa, na którą warto się wybrać.