Trwa przebudowa jednej z najważniejszych dróg w powiecie płockim [FOTO]

image_pdfimage_print

Mowa o blisko 10-kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 2951W Bulkowo – Kobylniki. Roboty rozpoczęły się późnym latem w 2018 r. Obecnie są kontynuowane. Prace są intensywne, ponieważ jest to niezwykle ważna i długo oczekiwana inwestycja.

Jest to droga o istotnym znaczeniu dla sytuacji społeczno-gospodarczej regionu i jego mieszkańców, dlatego zarząd Powiatu Płockiego zdecydował się właśnie ją zgłosić do konkursu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Przypomnijmy, że konkurs to efekt największego od lat wsparcia budowy dróg powiatowych na Mazowszu. Zarząd Województwa Mazowieckiego w 2017 r. przyjął program „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.

W ubiegłym roku Powiat Płocki otrzymał 4,2 mln zł dofinansowania od Samorządu Województwa Mazowieckiego na przebudowę tego odcinka drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Umowę z marszałkiem województwa mazowieckiego, Adamem Struzikiem podpisali m.in. starosta płocki Mariusz Bieniek oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, który nadzoruje tę inwestycję.

– Prace idą zgodnie z harmonogramem, zakończymy je najpóźniej 30 czerwca 2019 roku. Zależy nam na tej inwestycji, osobiście pilnuję postępu robót, ponieważ wiem, jak ważna jest ta droga dla mieszkańców powiatu płockiego – mówi dyrektor ZDP Marcin Błaszczyk.

Rzeczywiście – droga powiatowa Bulkowo-Kobylniki to jedna z ważniejszych tras dla praktycznie aż czterech gmin: Bulkowa, Bodzanowa, Małej Wsi i Wyszogrodu. Jest ona jedną z głównych dróg dojazdowych do krajowej 50-tki. Niestety, jej dotychczasowy stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Co prawda odcinek zlokalizowany na terenie gminy Wyszogród został przebudowany w latach 2008 i 2017, ale to była tylko kropla w morzu potrzeb.

– Razem z radnymi powiatowymi z tego okręgu staraliśmy się jak najszybciej doprowadzić do remontu drogi Bulkowo-Kobylniki. Niestety, jest to aż 10-kilometrowy odcinek, którego remont pochłonie duże środki, dlatego staraliśmy się o finansowanie zewnętrzne. Dzięki pomocy marszałka Adama Struzika, który przekazał na tę inwestycję 4,2 mln zł, nareszcie możemy rozpocząć prace – mówił w ubiegłym roku starosta Mariusz Bieniek, gdy prace ruszały.

Całość inwestycji pochłonie prawie 9 mln zł. Aktualnie wykonywane są roboty ziemne i poszerzenia jezdni.

Źródło i fot: Starostwo Powiatowe Płock.