Zobaczy Płock w całej okazałości za 5 tys. zł [FOTO]

image_pdfimage_print

Był już obiad z prezydentem, zatrudnienie włodarza na jeden dzień, wejście na pylon mostu Solidarności, a tym roku lot samolotem nad Płockiem. Trzeba przyznać, że prezydent Andrzej Nowakowski potrafi zaskoczyć “przedmiotami” wystawianymi na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś zwycięzca tegorocznej aukcji Grzegorzowi Błaszkiewiczowi z rąk włodarza Płocka odebrał voucher na wylicytowaną atrakcję.

Pan Grzegorz przyznał, że wspiera przedsięwzięcia charytatywne, a od ubiegłego roku ma także osobistą motywację. – Rok temu mój syn przeszedł operację w Centrum Zdrowia Dziecka. Wrócił do zdrowia dzięki wysiłkowi lekarzy i sprzętowi oznaczonemu czerwonym serduszkiem – mówił Grzegorz Błaszkiewicz. „Lot nad Płockiem w towarzystwie prezydenta” pan Grzegorz wylicytował za 4950 zł, ale zaokrąglił tę kwotę i na konto Orkiestry wpłacił 5 tys. zł.

– Cieszę się, że jest tak wielu ludzi, którzy chcą dzielić się dobrem. Podczas finałów staramy się zaproponować na aukcję jakąś atrakcję, aby wesprzeć Orkiestrę. W tym roku w zrealizowaniu mojego pomysłu pomoże Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej – mówił z kolei prezydent Płocka. Andrzej Nowakowski przypomniał, że wciąż trwają aukcje WOŚP i nadal można wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka.

Maciej Sajnog, wiceprezes Stowarzyszenia Aeroklub Ziemi Mazowieckiej podkreślał, że Aeroklub jest bardzo otwarły na różne inicjatywy, a członkowie Stowarzyszenia wspierają WOŚP. – Lot mógłby się odbyć wiosną – w kwietniu lub maju – zaproponował. – Mam nadzieję, że będzie to wielka frajda – dodał.

Źródło i fot: UMP.