Udany występ płockich wioślarzy w Niemczech

W dniach 8-9 czerwca na torze w niemieckim Ratzeburgu odbyły się międzynarodowe regaty seniorów. Wystartowała w nich młodzieżowa reprezentacja Polski (U 23) w barwach której wystartowało czterech płocczan z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Najlepszy wynik wywalczył Damian Salak, który w polskiej ósemce długowiosłowej pełni odpowiedzialną rolę szlakowego. Osada ta zajęła II miejsce plasując się tuż za reprezentacją Niemiec. Do zwycięstwa zabrakło jedynie 0,65 sekundy.

W zdecydowanie gorszym nastroju wracał z Retzeburgu Łukasz Lewandowski, który w czwórce bez sternika dwukrotnie musiał obejść się smakiem i zarówno w sobotę jak i niedzielę nie dał rady wraz z osadą zakwalifikować się do finału.

Trzeci z płocczan, Kamil Zajkowski, startował ze zmiennym szczęściem. Pierwszego dnia po dość łatwych kwalifikacjach zajął dopiero piąte miejsce w finale dwójek podwójnych. Pomimo tego, iż konkurencja była silnie obsadzona pozostał pewien niedosyt. Zdecydowanie lepiej było drugiego dnia podczas startu w czwórce podwójnej, gdzie udało się wywalczyć drugie miejsce uznając wyższość jedynie najsilniejszej z osad niemieckich.

Rafał Zajkowski, młodszy brat Kamila, stanął pierwszego dnia w Niemczech na najniższym stopniu podium startując w czwórce podwójnej. Drugiego dnia walcząc w dwójce podwójnej wywalczył piąte miejsce.

Zawody rozgrywane w niemieckim Ratzeburgu były ostatnim sprawdzianem dla polskiej reprezentacji przed młodzieżowymi mistrzostwami świata, które odbędą się w tym roku w dniach 24-28 lipca w austriackim Linzu. Dobrymi występami w Niemczech Damian Salak i Kamil Zajkowski najprawdopodobniej zapewnili sobie w nich udział, natomiast pozostali zawodnicy muszą czekać na decyzje PZTW.