Są upały, a kurtyny wodne w Płocku nie działają. Kiedy popłynie z nich woda?

image_pdfimage_print

Chyba nie ma płocczanina – od najmłodszego do najstarszego – który nie odczułby ostatnich upałów. – Dlaczego w dzisiejszy upał nie działa kurtyna na starym mieście. Do 50 stopni będą czekać? – zapytał nas zdenerwowany mieszkaniec Płocka.

– Kurtyny wodne prawdopodobnie zaczną działać na płockich ulicach w najbliższy piątek. Decyzja nie została jeszcze podjęta. Na pewno poinformujemy mieszkańców o ich uruchomieniu – wyjaśnia nam biuro prasowe płockiego ratusza.

Z prognoz pogody wynika, że upały na dobre zagościły w naszym kraju. Z długoterminowej prognozy dla Płocka wynika, że stan pogody, podobny do dzisiejszego, będzie się utrzymywał praktycznie do końca sierpnia. Przewidywane są co prawda zachmurzenia i opady, ale w niewielkich ilościach – podkreślane, jako “przelotne”. Zatem działające kurtyny wodne byłyby jak najbardziej wskazane.

Decyzję o ich uruchomieniu podejmuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wodociągi Płockie. Jeżeli będzie ona pozytywna, do końca tygodnia płocczanie oraz turyści będą mieli do dyspozycji sześć wodotrysków różnych rodzajów.

Dwie kurtyny bramowe: jedna na Starym Rynku, druga w Parku Północnym,
Dwie kurtyny kropelkowe: jedna na ulicy Tumskiej, druga w Ogródku Jordanowskim,
Dwie kurtyny wachlarzowe: te z kolei będą rozstawione według potrzeb mieszkańców.

Pamiętajmy. Aby w okresie upałów pić dużo niegazowanej wody, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, nosić nakrycie głowy, stosować kremy z filtrem, unikać wysiłku fizycznego, nie pić alkoholu, ponieważ odwadnia organizm oraz ubierać się w lekką i przewiewną odzież. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach! Jeżeli jesteście świadkami takiej sytuacji należy natychmiast reagować. Wybić szybę i dzwonić pod numer alarmowy 112.

Fot. UMP.