Wystarczyło 1200 głosów! Trzy Fordy mają wyjątkowych właścicieli w Płocku

Trzy nowe, lśniące fordy trafiły do trzech płockich szkół. To kolejny pomysł zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Ogólnomiejski projekt „Mobilna oświata” zyskał 1 200 głosów poparcia – najwięcej w ubiegłorocznej, szóstej edycji budżetu obywatelskiego. Jego pomysłodawcy chcieli, aby nowe samochody dostali uczniowie Zespołu Szkół nr 3, Małachowianki i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. Będą mogli je wykorzystywać zarówno w codziennych dojazdach do szkoły, jak i w wyjazdach na konkursy, olimpiady i zawody sportowe. Auta będą mogły też wypożyczać inne placówki oświatowe z Płocka.

Każdy z trzech Fordów Transit ma dziewięć miejsc, silnik diesela spełniający normę czystości spalin EURO 6 oraz inny kolor – wybrany przez placówkę. Na ich zakup wydano 460 tys. zł.

We wtorek, 24 lipca, na Starym Rynku prezydent Andrzej Nowakowski przekazał kluczyki do nowych samochodów dyrektorom szkół: Agnieszce Wierzchowskiej z III LO, Robertowi Kowalskiemu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Piotrowi Sosnowskiemu, zastępcy dyrektora Małachowianki. Później obyła się pierwsza, testowa jazda.

Przypominamy. Trwa siódma edycja Budżetu Obywatelskiego Płocka. Projekty można zgłaszać do 13 sierpnia. Szczegóły na stronie mojemiasto.plock.eu.

Źródło i fot: UMP