Przy ulicy Kazimierza Wielkiego powstanie żłobek i budynek mieszkalny

image_pdfimage_print

Przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 zaprojektowano dwa budynki, które będą realizowane w dwóch niezależnych etapach: pierwszy obiekt to żłobek wraz z częścią mieszkalną, drugi zaś to budynek mieszkalny. 

Obecnie przygotowywana jest realizacja pierwszego etapu tj. budynku żłobka wraz z częścią mieszkalną. Uzyskano pozwolenie na budowę, opracowywana jest też Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia dla przeprowadzenia przetargu na wybór wykonawcy robót.

I etap budowy

Budynek zlokalizowany został od strony ul. Polnej. Będzie składał się z dwóch części. W jednej z nich, na dwóch kondygnacjach zlokalizowany będzie trzy oddziałowy żłobek dla 93 dzieci, o powierzchni użytkowej 1143 mkw. Znajdować się tam będą sale zabaw, sypialnie dla dzieci, łazienki, a także zaplecze kuchenne, część administracyjna i socjalna. Przy budynku powstanie wygrodzony plac zabaw. Z każdej sali zabaw będzie możliwość bezpośredniego wyjścia na plac zabaw. Dla dzieci najmłodszych, które nie ukończyły 1 roku życia, przy sali zabaw zlokalizowany zostanie zadaszony taras z nawierzchnią bezpieczną.

Część mieszkalna będzie się składała z 12 mieszkań o powierzchni od 28 mkw do 75 mkw (po 6 mieszkań na każdej kondygnacji). Łączna powierzchnia użytkowa części mieszkalnej będzie wynosiła 742 mkw.

Wszystkie lokale będą wykończone pod klucz – panelowe podłogi, glazura i terakota w częściach “mokrych”, biały montaż – wanny/natryski, umywalki, miski ustępowe. Mieszkania będą wyposażone również we wszystkie drzwi wewnętrzne, parapety, osprzęt elektryczny. Budynek zostanie wyposażony w niezbędne instalacje wewnętrzne. Każdy z lokali będzie posiadał indywidualne opomiarowanie doprowadzonych mediów.

W ramach zagospodarowania terenu na potrzeby mieszkańców bloku i osiedla urządzone zostaną tereny zielone z elementami małej architektury oraz parking dla samochodów osobowych.

Bezzwrotna dotacja z Funduszu Dopłat BGK wynosi w tym przypadku 869 693,85 zł. 

Polecamy: Rusza rewitalizacja kolejnych budynków na płockiej starówce.