Rusza rewitalizacja kolejnych budynków na płockiej starówce

image_pdfimage_print

Pod rewitalizacyjny “skalpel” trafią kolejne budynki na płockiej starówce. Będą to obiekty na ulicy Kazimierza Wielkiego, ulicy Kościuszki i największa na ulicy Sienkiewicza. Na te inwestycje miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Przystępujemy do rewitalizacji kolejnych budynków na starym mieście – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu. Jednym z wielu przedsięwzięć będzie modernizacja kamienic przy ul. Sienkiewicza 40-42. Prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które będzie realizowało tę inwestycję, podpisał dziś w ratuszu umowę z wykonawcą przedsięwzięcia. – W wyremontowanych kamienicach będzie 15 mieszkań o powierzchni użytkowej od 34 do 48 metrów kwadratowych. Inwestycja ma być gotowa dokładnie za rok od podpisania umowy – poinformował Mirosław Kłobukowski, prezes MTBS. Koszt realizacji to prawie 4,8 mln zł.

Kolejne przedsięwzięcia będzie realizowała miejska spółka Inwestycje Miejskie. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawców dwóch inwestycji: budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 i modernizację kamienicy przy ul. Kościuszki 3b.

– Na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego planowana jest budowa żłobka wraz z częścią mieszkalną – wyjaśniał Damian Kaźmierczyk, prezes Inwestycji Miejskich. Budynek usytuowany będzie od strony ul. Polnej i będzie składał się z dwóch części. W jednej z nich, na dwóch kondygnacjach, zlokalizowany będzie 3 – oddziałowy żłobek dla ponad 90 dzieci. Przy budynku zaplanowano także plac zabaw. Z kolei w części mieszkalnej znajdzie się 12 lokali o powierzchni od 28 mkw do 69 mkw. Na realizację tej inwestycji spółka otrzyma ponad 600 tys. dofinansowania z BGK.

Drugą inwestycją, którą będą realizować Inwestycje Miejskie, będzie kamienica przy ul. Kościuszki 3b.  Obiekt zostanie przebudowany i rozbudowany. Na parterze powstanie Mediateka –  Dział Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej. Na pierwszym  piętrze oraz poddaszu mieścić się będzie 12 mieszkań. Inwestycja ma być gotowa do użytku pod koniec przyszłego roku. 

Źródło i fot: UMP.