TropKM – aplikacja, która ułatwi życie każdemu pasażerowi [FILM]

image_pdfimage_print

Czekasz na pociąg, nie wiesz czy przyjedzie na czas i gdzie aktualnie się znajduje? Jest prosty sposób, aby to sprawdzić.  Wystarczy, że na w swoim telefonie komórkowym posiadasz bezpłatną aplikację do śledzenia pociągów Kolei Mazowieckich “tropKM” i spokojnie możecie zaplanować swoją podróż.  

Warto przypomnieć, że od 1 sierpnia 2017 r. Województwo Mazowieckie przy współpracy z Kolejami Mazowieckimi uruchomiły system śledzenia pociągów i informacji pasażerskiej tropKM. System informacji pasażerskiej oparty na działaniu urządzeń GPS zamontowanych w pociągach Kolei Mazowieckich kursujących w relacji Nasielsk – Sierpc – Płock – Kutno.

Aby skorzystać z systemu należy na urządzenie mobilne ściągnąć aplikację tropKM. W ten sposób można sprawdzić np. czy pociąg przyjedzie zgodnie z planem czy gdzie aktualnie znajduje się pociąg. Dodatkowo aplikacja posiada wyszukiwarkę aktualnego Rozkładu Jazdy Pociągów.

Zasada działania systemu są bardzo proste. System jest oparty na urządzeniach GPS, pasażerowie otrzymują dostęp do aplikacji na urządzenia mobile oraz dostęp do strony www z urządzeń stacjonarnych, dostęp do interaktywnej mapy, aktualny Rozkładu Jazdy Pociągów, dodatkowo w Sierpcu (budynek Starostwa Powiatowego) oraz na dworcu kolejowym w Płocku zlokalizowane są dwa infokioski posiadające dokładnie te same funkcje co aplikacja.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg dla Europy Środkowej RUMOBIL „Mobilność na obszarach wiejskich w europejskich regionach dotkniętych zmianami demograficznymi”. 

 

Fot. Koleje Mazowieckie.