Piotr Maślanka z dwoma medalami Pucharu Świata

image_pdfimage_print

Kilka dni temu zgodnie z kalendarzem WAKO (World Asociation Kickboxing Organization) największej światowej federacji kickboxingu w Budapeszcie (Węgry) została rozegrana kolejna już 24. edycja Pucharu Świata w Kickboxingu (Hungarian Kickboxing World Cup).

Jest to jeden z najwyższej rangi turniejów w kickboxingu rozgrywanych na świecie. Turniej był przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Współzawodnictwo odbywało się jednocześnie na dwunastu matach oraz trzech ringach. Rywalizowano w wszystkich formułach walki, czterech planszowych: pointfighting, light-contact, kick-light, musical-form oraz w trzech ringowych: full-contact, low-kick i K-1 rules.

Do turnieju zgłosiło się łącznie 2473 uczestników reprezentujących 37 państw z całego świata. Wśród nich nie zabrakło licznej reprezentacji Polski, a w niej jednego reprezentanta Płocka, był nim Piotr Maślanka zawodnik klubu LKS „Puncher” Płock. Maślanka po intensywnych przygotowaniach m.in. pod okiem trenera Kadry Narodowej zgłosił się i wystartował w swojej koronnej formule pointfighting oraz aż w dwóch kategoriach wagowych swojej – 84 kg i wyższej – 94 kg.

Zawodnik, który ma już na koncie kilkanaście medali wszystkich kolorów Mistrzostw Polski oraz złote i srebrne medale Pucharu Europy, jako efektowne dopełnienie krajowych i europejskich zdobyczy medalowych postawił sobie kolejny wyższy cel. Płocczanin, który ma za sobą mnóstwo sukcesów, a jednocześnie jest trenerem zawodników w Płockim klubie LKS „Puncher”. Na tegorocznych zawodach o randze międzynarodowej również nie zawiódł. Wrócił z Budapesztu z dwoma medalami – srebrnym w kat. wag. -84 kg i brązowym w kat. wag. -94 kg.

Dla zainteresowanych treningami kickboxingu kontakt tel. z trenerem 601 437 068.

Fot. Archiwum prywatne Piotra Maślanki.