Płocka Nowoczesna bardzo szybko odbudowuje swoje szeregi

Okazuje się, że po głośnym, porannym komunikacie, który wydał Bartosz Leszczyński, były już przewodniczący struktur Nowoczesnej w Płocku, nikt długo nie płakał.

Właściwie kilka godzin po konferencji prasowej partia zwołała walne zgromadzenie. Padły na nim ustalenia, a do partii zaczęli się przyłączać nowi członkowie. Miejsce Leszczyńskiego zajęła Katarzyna Kwaracińska-Kulis. Późnym wieczorem nowa szefowa wydała też oświadczenie, którego treść cytujemy w całości:

Szanowni Państwo,

Z przykrością odnotowaliśmy fakt, że dotychczasowy przewodniczący koła w Płocku, Bartosz Leszczyński wraz z niektórymi członkami, zdecydowali się opuścić szeregi Nowoczesnej. Jednak partia polityczna to dobrowolna organizacja i każdy ma prawo zarówno zapisać się do niej, jak i z niej wystąpić.

Koło w Płocku ma wielu sympatyków, którzy jednak nie do końca popierali linię forsowaną przez dotychczasowe władze w kole, za to bardzo chętnie zasilą teraz szeregi koła. W niedługim czasie może się okazać, że lokalna Nowoczesna będzie liczniejsza i silniejsza niż była.

Koło w Płocku istnieje i nadal będzie istniało. Dziś [24 maja – przyp. red] we wczesnych godzinach popołudniowych Nowoczesna w Płocku wybrała nowe władze.

Podczas Walnego Zebrania członkowie koła powierzyli funkcję przewodniczącej płockich struktur Nowoczesnej Katarzynie Kwarcińskiej-Kulis. Wybrano także nowy Zarząd koła w Płocku, w którego skład weszli: Małgorzata Kamińska, Jan Korytowski, Elżbieta Szadkowska oraz Marta Żabolicka.

W najbliższym czasie spodziewamy się nowych przyjęć do naszego koła. Nowoczesna przygotowuje się do wyborów samorządowych w Płocku w ramach Koalicji Obywatelskiej Platformy i Nowoczesnej. W pełni popieramy kandydaturę Andrzeja Nowakowskiego na stanowisko Prezydenta miasta Płocka.

W obecnej sytuacji w kraju nie jest to czas na solistów politycznych. Potrzebujemy silnej, zwartej opozycji a nie demonstracyjnych wyjść obliczonych na efekt medialny.

Ze względu na fakt, że dotychczasowy Zarząd usunął wszystkie konta Nowoczesna Płock z portali FB, TT oraz Instagram, do czasu odbudowania tych kanałów, jedynym kontaktem z Państwem jest e-mail”.

Pod dokumentem widnieje podpis: Z poważaniem, Katarzyna Kwarcińska-Kulis, Przewodnicząca koła w Płocku, Sekretarz Regionu Mazowieckiego.