Aleja Kilińskiego będzie przebudowana. Są pieniądze na inwestycję

image_pdfimage_print

– Właśnie odebrałem informację, że zdobyliśmy kolejną unijną dotację ponad 37 mln zł na przebudowę całej alei Kilińskiego wraz ze wszystkimi skrzyżowaniami – także z tym najważniejszym z Al. Jachowicza – napisał prezydent Andrzej Nowakowski na Facebooku.

Z wpisu dowiadujemy się również, że w ramach przebudowy zostanie też zbudowany nowy wiadukt do płockiego Ogrodu Zoologicznego. Powstanie też nowy parking na terenie należącym do ZOO. – I to jeszcze nie wszystko program ten – tzw. drugi program mobilności – zakłada kupno kolejnych 8 autobusów niskoemisyjnych – czytamy. – Na wszystko wydamy łącznie prawie 50 mln. zł – dodaje Andrzej Nowakowski.

Wpis natychmiast spotkał się z ogromną akceptacją płocczan, bo zaledwie w ciągu kilku minut pojawiło się pod nim ponad sto polubień, został też kilka razy udostępniony, pojawiały się też komentarze z gratulacjami.

Kiedy płocczanie mogą spodziewać się remontu?. – Program będzie realizowany stopniowo. Na pewno przebudowa alei Jana Kilińskiego nie ruszy dopóki nie zostanie oddana do użytku obwodnica – informuje nas Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza. – Zatem najpierw obwodnica i przerzucenie ruchu na nowy kręgosłup komunikacyjny miasta, a potem dopiero przebudowa Kilińskiego – podkreśla.

Fot. Google map oraz UMP.