Niebawem ruszą prace przy kolejnej, dużej inwestycji w naszym mieście

image_pdfimage_print

Wodociągi Płockie rozpoczynają kolejny etap rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. W miniony poniedziałek, 19 marca, została podpisana umowa z wykonawcą w tej sprawie. 

Ogromna inwestycja obejmie rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i deszczową w alejach Kobylińskiego i w alei Nowaka. Dodatkowo w alei Nowaka wybudowany zostanie wodociąg. Wartość tych robót to 7,8 mln zł netto, a pozyskane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to ponad 4 mln zł. Termin rozpoczęcia prac przewidywany jest na 19 kwietnia b.r, a zakończenia na 30 listopada b.r.

– Będą pewne utrudnienia – przepraszamy! Ale efektem tych prac będzie dalsze, znaczące zmniejszenie ilości wód deszczowych w systemie ogólnospławnym, możliwość odwodnienia ciągu ul. Tysiąclecia i likwidacji podtopień, stworzenie możliwości technicznych dalszego, wewnątrzosiedlowego rozdziału kanalizacji na osiedlu Tysiąclecia – wyjaśnił prezydent Andrzej Nowakowski. Dodał także, że prace na osiedlu Tysiąclecia będą mogły rozpocząć się w 2019 roku. Prezydent poruszył również bardzo ważną kwestię, czyli po zakończeniu inwestycji znacznej poprawie ulegnie jakość wody w sieci wodociągowej.

Fot. Wodociągi Płockie.