Bezpłatne badania z okazji Światowego Dnia Chorego. Wystarczy się zapisać

image_pdfimage_print

Papież Jan Paweł II ustanowił 11 lutego Światowym Dniem Chorego. Dzień ten jest szczególną okazją zwrócenia uwagi na ludzi chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Przypomina o konieczności zapewnienia lepszej opieki cierpiącym.

W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego, 9 lutego 2018 roku Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej zaprasza seniorów na bezpłatne badania w Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2:

godz. 8.00 – 11.00 – pomiar cukru
godz. 8.00 – 13.00 – pomiar ciśnienia krwi
godz. 10.00 – 11.00 – badanie PSA (antygen specyficzny dla prostaty) dla pacjentów powyżej 55. roku życia

Na badania należy się wcześniej zapisać osobiście bądź pod numerem tel. 24 364 53 55 w godz.8.30-14.00

Natomiast 12 lutego PZOZ zaprasza seniorów do Centralnego Ośrodka Rehabilitacji przy ul. Tysiąclecia 13 w godz. 12.30 – 15.00 na bezpłatne zabiegi:

– naświetlanie lampą sollux z filtrem niebieskim, które wpływa korzystnie na organizm, łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza stany zapalne, działa uspokajająco. Lampa sollux z filtrem niebieskim stosowana jest w nerwobólach, stanach pourazowych, zaburzeniach naczynioruchowych, chorobie zwyrodnieniowej, odmrożeniach;

– mechaniczny drenaż limfatyczny (BOA) – wykonywany  jest przy pomocy aparatu, który działa na zasadzie przerywanego, pneumatycznego ucisku. Wykorzystuje przesuwającą się falę uciskową, która umożliwia kompresyjny drenaż limfatycznych kończyn dolnych i górnych. Pobudza czynności przewodów limfatycznych, wznawia przepływ limfy, poprawia przepływ krwi. Służy do leczenia obrzęków i zmniejszenia dolegliwości bólowych;

– masaż podciśnieniowy – zabieg, który działa na skórę i podskórną tkankę łączną. Pozwala na wyeliminowanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, stymuluje układ krwionośny i limfatyczny, wzmaga wydalanie produktów przemiany materii, zmniejsza obrzęki.

W tym przypadku również należy się wcześniej zapisać – osobiście w rejestracji ośrodka lub pod numerem telefonu 24 364 52 80 w godz. 8.00 – 16.00.

– Zarówno w przypadku badań jak i zabiegów liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń – podkreśla Inga Kujawa – Zawadzka, specjalista ds. Komunikacji Społecznej w Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej.