Czekoladowe szaleństwo na ulicy Tumskiej? Niebawem otwarcie [FOTO]

image_pdfimage_print

Lubicie czekoladę? Pewnie jest to retoryczne pytanie. A co byście powiedzieli na to, jeżeli sami skomponowalibyście jej smak i w dodatku zobaczyli, jak powstaje. Tak od A do Zet, czyli od czekoladowego ziarna począwszy, a na tabliczce skończywszy…

Już niebawem w Płocku, będzie można dokładnie przyjrzeć się, jak powstaje najlepszy smakołyk na świecie. W połowie lutego przy ulicy Tumskiej 12 powstanie prawdziwa fabryka czekolady. Manufaktura Czekolady – Chocolate Story, którą już wkrótce będzie można odwiedzać, to jedyny zakład w Polsce gdzie czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Cały proces produkcji ma miejsce pod jednym dachem. – Tylko tak możemy zagwarantować niespotykany, intensywny smak prawdziwej czekolady. W naszych tabliczkach nie używamy proszku kakaowego lub innych półproduktów – czytamy na stronie Manufaktury Czekolady.

Oprócz całego procesu produkcji w płockiej fabryce będą organizowane czekoladowe warsztaty. Każdy będzie mógł stworzyć swoją, prywatną tabliczkę. Przy ul Tumskiej zostanie otwarta także czekoladziarnia, w której będzie można wypić prawdziwą czekoladę oraz skosztować produkowanych w Manufakturze słodkości.

Fot. Manufaktura Czekolady – materiały prasowe.