Wyrysuj dziadkom prezent, czyli wesoła akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka

image_pdfimage_print

– Już za kilka dni święto Babci i Dziadka. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Zdrowa Babcia, zdrowy Dziadek”, która odbędzie się w Galerii Wisła w niedzielę, 21 stycznia – informuje Magdalena Michalska, marketing manager Galerii Wisła.

Organizatorem wydarzenia jest Płockie Centrum Inicjatyw Społecznych. Strefę Zdrowia i Urody zapewni Wydział Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Z wszystkich atrakcji będzie można korzystać bezpłatnie, w godzinach 11:00-17:00.

– Planujemy szereg atrakcji skierowanych do dziadków i ich wnuków – zachęca Jacek Strzeszewski, koordynator akcji. – Będzie kącik zabaw dla dzieci, gdzie pod okiem profesjonalistów miło spędzą czas. Jedną z atrakcji będzie wystawa zwierząt egzotycznych. Przewidujemy również pokaz iluzjonisty oraz kącik zdrowia i urody dla babci i dziadka, gdzie będzie można uzyskać bezpłatnie porady dietetyka, zmierzyć skład ciała, zbadać ciśnienie tętnicze i poziom glukozy we krwi oraz skorzystać z “symulatora odczuć starości”. Oprawę artystyczną dopełnią występy taneczne i wokalne dziecięcych i młodzieżowych grup z Płocka – zdradza kilka szczegółów.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również finał konkursu plastycznego skierowanego do płockich przedszkolaków, pn. „Zdrowa Babcia, zdrowy Dziadek”. Na uczestników konkursu czekają upominki. Autor zwycięskiej pracy wygra nagrodę dla swoich dziadków: 7-dniowy turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy.